Menu

Aldi i Lidl stawiają na nowe sklepy w Londynie

Aldi i Lidl stawiają na nowe sklepy w Londynie
Sieć dyskontów Lidl zamierza skupić się na rozwoju w najbardziej zagęszczonych dzielnicach Londynu. (Fot. Getty Images)
Niemieckie dyskonty spożywcze zamierzają skupić się w najbliższym czasie na rozwoju swojej sieci placówek w brytyjskiej stolicy - informują dziś media na Wyspach. Jak zauważają eksperci, powodem takiej decyzji ma być stagnacja w innych regionach kraju.
Reklama

Sieci Lidl i Aldi oświadczyły, że będą szukać nowych zysków i okazji, skupiając się na rozwoju sklepów w Londynie, ponieważ sprzedaż w innych regionach nie tylko spowolniła, ale nawet zaczęła spadać.

Na przedmieściach Londynu pojawią się nowe sklepy Aldi. (Fot. Getty Images)

Jak zauważa portal "Prolific London", w ciągu 12 tygodni do 16 czerwca włącznie, Aldi odnotował wzrost zysku w Londynie na poziomie 9,3 proc., a Lidl 7,5 proc.

Ogólna sprzedaż artykułów spożywczych w brytyjskiej stolicy wzrosła rok do roku o 4 procent. Poza Londynem wzrost był niemal czterokrotnie mniejszy i wyniósł 1,4 proc. Jak ocenia grupa Kantar, sektor supermarketów znalazł się w stagnacji i firmy potrzebują nowych sposobów, aby podnieść sprzedaż.

W ramach nowej strategii, sieć Aldi zapowiedziała utworzenie "floty lokalnych sklepów o małej powierzchni", które pojawią się w pierwszej kolejności na przedmieściach stolicy. Lidl zamierza z kolei postawić na duże supermarkety w kluczowych punktach Londynu - flagowy sklep tej marki ma powstać na Tottenham Court Road. Będzie to zarazem największy sklep Lidla na świecie.

Choć dobra passa niemieckich dyskontów wciąż trwa, pierwsze miejsce pod względem wzrostu sprzedaży zajęło Ocado (11,3 proc.). Zyskiem pochwalić się może również sieć sklepów Iceland (0,6 proc.). Sklepy Tesco oraz Waitrose nie odnotowały jakiegokolwiek wzrostu zysków, z kolei Morrison's, ASDA czy Sainsbury's zarobiły w tym roku mniej.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 24.01.2020
  GBP 5.038 złEUR 4.246 złUSD 3.848 złCHF 3.963 zł

  Sport


  Reklama