Menu

Ajax rozwiązał kontrakt z Nourim, który w 2017 roku doznał uszkodzenia mózgu

Ajax rozwiązał kontrakt z Nourim, który w 2017 roku doznał uszkodzenia mózgu
Rodzina Nouriego (na zdj.) jest w sporze z klubem, gdy przyznano, że nie udzielono piłkarzowi odpowiedniej pomocy na boisku... (Fot. Getty Images)
Ajax Amsterdam rozwiązał kontrakt z Abdelhakiem Nourim, który w 2017 roku zasłabł podczas towarzyskiego meczu piłkarskiego i doznał poważnych obrażeń mózgu. Holender marokańskiego pochodzenia kilka dni temu opuścił szpital, ale wciąż wymaga stałej opieki.
Reklama

Ajax do tego momentu wypłacał wynagrodzenie Nouriego, a teraz pracuje z rodziną nad znalezieniem rozwiązania na przyszłość. Obie strony od dłuższego czasu pozostają w sporze. Bliscy piłkarza oczekują finansowego zadośćuczynienia po tym jak klub przyznał, że pomoc udzielona na boisku była niewystarczająca.

"Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności za to, co się stało" - poinformował w 2018 roku dyrektor sportowy Ajaxu Edvin van der Sar.

Nouri wciąż nie może samodzielnie się poruszać, a z otoczeniem komunikuje się poruszając brwiami.

20-letni wówczas piłkarz zasłabł 8 lipca 2017 roku w 72. minucie spotkania z Werderem Brema w austriackiej miejscowości Hippach. Na początku nie wyglądało to groźnie, bo zawodnik po prostu położył się na ziemi, jak gdyby złapał go skurcz lub ból mięśnia. Sędzia przerwał grę, aby sprawdzić, co dzieje się z piłkarzem, ale nie było żadnej paniki. Arbiter pozwolił nawet na dokonanie zmiany.

Chwilę później na placu gry była już karetka, a Holender był reanimowany. Został przetransportowany helikopterem do szpitala w Innsbrucku, gdzie lekarze stwierdzili niewydolność układu krążenia. Kilka dni później Ajax poinformował, że zawodnik ma poważne uszkodzenia mózgu.

Czytaj więcej:

Jutro UEFA podejmie kolejne decyzje w sprawie sezonu

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama