Menu

Afera seksualna powodem zwolnienia trenera kanadyjskich łyżwiarzy szybkich

Afera seksualna powodem zwolnienia trenera kanadyjskich łyżwiarzy szybkich
Amerykańscy panczeniści podczas Światowych Mistrzostw w Łyżwiarstwie Szybkim w 2000 roku w Milwaukee. (Fot. Getty Images)
Michael Crowe został zwolniony z funkcji głównego trenera reprezentacji Kanady w łyżwiarstwie szybkim. Okazało się, że szkoleniowiec uwikłany był w seksualne relacje ze sportowcami za czasów swej pracy z amerykańską kadrą panczenistów.
Reklama

"Po przeprowadzeniu śledztwa podjęliśmy decyzję o rozstaniu z panem Crowe. Biorąc pod uwagę obowiązek zachowania poufności, dalsze szczegóły sprawy nie zostaną opublikowane" - poinformowała w oświadczeniu kanadyjska federacja.

64-letni Amerykanin prowadził reprezentację swego kraju od 1983 do 1991 roku i ponownie od 1999 do 2006. To wtedy miał mieć seksualne relacje z niektórymi sportowcami. Do zespołu narodowego Kanady dołączył w 2007 roku, zaś głównym szkoleniowcem został w 2015.

"Nasi sportowcy, trenerzy, pracownicy biura i wolontariusze zasługują, a także spodziewają się pracy oraz rywalizacji sportowej w atmosferze bezpieczeństwa, szacunku i profesjonalizmu" - dodała federacja w komunikacie.

Trenera Crowe'a zabrakło w kanadyjskiej ekipie już podczas lutowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama