Menu

4-latek poparzył się czekoladą. Ryanair zapłaci 25 tys. euro odszkodowania

4-latek poparzył się czekoladą. Ryanair zapłaci 25 tys. euro odszkodowania
Załoga nie dysponowała schładzającymi opatrunkami, więc rany Jamesa polewano zimnym winem. (Fot. Getty Images)
Linie lotnicze Ryanair zapłacą 25 tys. euro odszkodowania rodzicom 4-latka, który w samolocie tych linii poparzył się gorącą czekoladą. Rodzice zarzucali przewoźnikowi, że obsługa pokładowa nie dysponowała odpowiednimi lekami i opatrunkami.
Reklama

Do zdarzenia doszło 23 kwietnia 2017 r., gdy mały James Lawlor leciał z rodzicami z Faro w Portugalii do Dublina. Chłopiec zamówił w samolocie czekoladę. 4-latek upuścił kubek, a gorący płyn wylał się na jego brzuch i kolana.

Ojciec natychmiast ściągnął z syna koszulkę i zaalarmował członka personelu pokładowego, a dziecko zostało przywiezione na tył samolotu w celu udzielenia pierwszej pomocy. Jednak załoga nie dysponowała żadnymi schładzającymi opatrunkami, więc rany Jamesa polewano zimnym winem musującym.

W pokładowej apteczce nie było też odpowiedniego leku przeciwbólowego, który w końcu udało się znaleźć u innego pasażera - informuje "The Irish Times".

Po przybyciu na lotnisko w Dublinie chłopca przewieziono na oddział ratunkowy szpitala Tallaght, gdzie na jego rany nałożono "jakiś zimny żel". 

W celu kontynuacji leczenia dziecko było regularnym pacjentem placówki medycznej, a rany po oparzeniach zagoiły się dopiero po 8 miesiącach.

Rodzice dziecka oskarżyli linie lotnicze, że nieodpowiednio zadbały o bezpieczeństwo podczas serwowania gorących napojów. Postępowanie w tej sprawie toczyło się przed sądem w Irlandii, gdzie Ryanair ma swoją siedzibę.

W ramach ugody przewoźnik wypłacił rodzinie Lawlor 25 tys. euro odszkodowania.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama