Menu

4 lata więzienia dla hakera, który wykradł dane sieci TalkTalk

4 lata więzienia dla hakera, który wykradł dane sieci TalkTalk
Po cyberataku na TalkTalk sieć poinformowała swoich klientów o wycieku około 20 tys. numerów kont bankowych klientów. (Fot. Getty Images)
22-letni haker z Wielkiej Brytanii, który wykradł dane z sieci telekomunikacyjnej TalkTalk z zamiarem ich sprzedaży, a także oczerniał przedstawicieli tej firmy, został skazany na cztery lata pozbawienia wolności - poinformowała agencja Bloomberga.
Reklama

Daniel Kelley przyznał się do 11 stawianych mu zarzutów, w tym - do zhakowania i oczerniania firmy telekomunikacyjnej TalkTalk. Do struktur telekomu włamał się w 2015 roku, naruszając bezpieczeństwo kont około 20 tys. użytkowników.

22-latek ma zespół Aspergera i cierpi na depresję od czasu, gdy stanął przed sądem. (Fot. Getty Images)

Za wykradzione dane haker zażądał od szefowej TalkTalka Dido Harding okupu w wysokości 465 bitcoinów (ok. 362 tys. dol.). Bloomberg podaje, że oprócz ataku na sieć TalkTalk Kelley dopuszczał się podobnych działań względem innych organizacji, w tym - szkoły wyższej z Walii i jednej z instytucji edukacyjnych w Australii.

Przedstawiciel wydziału londyńskiej policji ds. cyberprzestępczości Rob Burrows w oświadczeniu związanym z wyrokiem ws. Kelleya ocenił, że "jest to bezwzględny cyberprzestępca i oszczerca, który spowodował znaczące straty i krzywdę ofiar".

Po cyberataku na TalkTalk sieć poinformowała swoich klientów o wycieku około 20 tys. numerów kont bankowych klientów. Telekom wycenił straty na 35 mln funtów (około 44 mln dol.).

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama