Menu

39 ciał w ciężarówce w Essex: Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją

39 ciał w ciężarówce w Essex: Troje zatrzymanych zwolniono za kaucją
Policja liczy, że ofiary uda się zidentyfikować np. dzięki odciskom palców czy próbkom DNA. (Fot. Getty Images)
Troje zatrzymanych w Wielkiej Brytanii w ramach śledztwa dotyczącego ciężarówki w Anglii, w której naczepie znaleziono zwłoki 39 osób, zostało wypuszczonych z aresztu za kaucją - poinformowała wczoraj policja z Essex.
Reklama

Jak podano w oświadczeniu, 38-letni kobieta i mężczyzna z Warrington (hr. Cheshire) zostali zwolnieni do 11 listopada br., a 48-letni mężczyzna z Irlandii Północnej - do 13 listopada. Byli przesłuchiwani w związku z podejrzeniami o przemyt ludzi i zabójstwo.

W sobotę w związku ze sprawą zarzuty postawiono czwartej osobie schwytanej w Wielkiej Brytanii - 25-letniemu Maurice'owi Robinsonowi, kierowcy ciężarówki. Usłyszał 39 zarzutów nieumyślnego spowodowania zabójstwa, zarzut handlu ludźmi, prania pieniędzy i udziału w zmowie w celu ułatwiania nielegalnej imigracji.

Piątą osobę, również pochodzącą z Irlandii Północnej i poszukiwaną w tej sprawie przez Brytyjczyków, zatrzymano w sobotę w Dublinie.

"Mężczyzna zatrzymany w porcie w Dublinie w sobotę 26 października jest w kręgu osób podejrzanych w ramach śledztwa dotyczącego zabójstwa 39 osób, znalezionych martwych w ciężarówce w Purfleet w środę 23 października" - przekazała dzisiaj policja w Essex. Nie postawiono mu na razie formalnie zarzutów.

Krewna przed portretem Bui Thi Nhung, która prawdopodobnie była jedną z 39 osób znalezionych w ciężarówce. (Fot. Getty Images)

Choć początkowo informowano, że 31 mężczyzn i osiem kobiet, których ciała znaleziono, to Chińczycy, obecnie brytyjska policja nie wyklucza, że mogą wśród nich być Wietnamczycy.

Wątpliwości pojawiły się, gdy wiele rodzin z Wietnamu wyraziło obawy, że wśród ofiar są ich bliscy. Policja w Wietnamie pobrała w niedzielę od tych rodzin próbki DNA. Brytyjczycy współpracują w tej sprawie z wietnamską dyplomacją.

Szczątki wszystkich 39 zabitych są w kostnicy. Policja podała, że przy ofiarach znaleziono niewiele dokumentów oraz że liczy, iż ofiary uda się zidentyfikować np. dzięki odciskom palców czy próbkom DNA oraz zdjęciom przekazanym przez bliskich.

Czytaj więcej:

Essex: Zwłoki 39 osób znaleziono w ciężarówce

Policja: Ciężarówka, w której odkryto zwłoki, przypłynęła z Belgii

Chińskie media o ciałach w ciężarówce: Brexit ośmiela przemytników ludzi

Aresztowano czwartą osobę w związku z ciałami w ciężarówce

Kolejny zatrzymany ws. ciężarówki ze zwłokami znalezionej w Anglii

Zarzuty zabójstwa dla kierowcy ciężarówki ze zwłokami

  Komentarze
  • Bobek
   28 października 2019, 09:18

   Śmiech na sali. Za nie umuslne zabujstwo za kaucja, a Polaka trzymają pod kluczem za to samo. Gdzie równość i szacunek dla zmarłego

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama