Menu

3 na 5 londyńczyków za legalizacją marihuany

3 na 5 londyńczyków za legalizacją marihuany
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii są bardzo podzieleni w kwestii palenia marihuany. (Fot. Getty Images)
Londyńczycy zdecydowanie popierają legalizację marihuany w celach rekreacyjnych dla dorosłych - wynika sondażu zleconego przez dziennik 'Evening Standard' i niezależny ośrodek analityczny Volteface.
Reklama

63 procent mieszkańców stolicy uważa, że rynek handlu marihuaną powinien zostać uregulowany, a sam narkotyk stać się legalny. Tylko 19 procent londyńczyków jest przeciwnego zdania.

Dane wykazują liberalne podejście mieszkańców stolicy do narkotyku klasy B. W skali całego kraju poparcie dla legalizacji marihuany jest mniejsze - tylko 47 proc. Brytyjczyków uważa, że konopie indyjskie powinny być legalne, a 30 proc. jest zdania, że powinno być wręcz przeciwnie.

Czy brytyjski rząd zalegalizuje marihuanę? (Fot. Getty Images)

Opublikowany dziś sondaż jest pierwszym badaniem opinii publicznej w tej sprawie od czasu legalizacji medycznej marihuany w listopadzie ubiegłego roku.

Konopie indyjskie są najczęściej używanym nielegalnym narkotykiem w Wielkiej Brytanii - uważa się, że sięga po nie nawet 3 mln Brytyjczyków. Rynek handlu marihuaną na Wyspach, według Institute of Economic Affairs, warty jest ok. 2,5 mld funtów rocznie.

Jakiś czas temu brytyjscy policjanci otrzymali zielone światło, aby zaprzestać aresztowań osób przyłapanych na paleniu marihuany - informowały brytyjskie media w oparciu o nowe wytyczne z NPCC (National Police Chiefs' Council). Zdaniem policjantów, zmiana była korzystna zarówno dla użytkowników środków odurzających, jak i systemu sprawiedliwości.

  Komentarze
  • Czytelnik anonimowy
   1 lipca 2019, 14:56

   Już ją na każdym kroku czuć a jest nielegalna

  • Eko
   1 lipca 2019, 17:18

   I wez jedz z rodzina autem gdzie za Tobą czy obok
   Jedzie zjarana osoba
   Bezpieczeństwo jak nic ...
   a jak wejdzie taka na jezdnie itp?

  • PR2020
   1 lipca 2019, 22:55

   Jak sie nacpaja i wsiada za kolko pozabijaja pare niewinnych dzieci to wspolczuje rodzicom. Moze najlepiej zalegalizowac jazde po alkoholu w celach rekreacyjnych?

  • Do PR2020
   2 lipca 2019, 14:38

   Czy wam wszystko trzeba tlumaczyc jak dzieciom?- w tej chwili oficjalnie obowiazuje limit na stezenie THC we krwi w czasie prowadzenia pojazdow,chociaz marycha jest nielegalna.Pozatym na tej liscie jest kilka innych srodkow,chociaz sa nielegalne,chyba koka i hera.Tak ze w przypadku legalizacji marychy podejrzewam ze limit pozostanie.Dlatego nie pale,bo duzo jezdze samochodem,a teraz moga od reki na poboczu sprawdzic na maryche.Marysia zostaje we krwi ponad 10 dni,w odroznieniu od alkoholu,ktory moze zostaje z 24-48h-ale nie jestem pewien co do alkoholu.

  • Do Eko
   2 lipca 2019, 14:43

   Eko- dziecko moje nierozumne.Skad wiesz ze ta osoba nie jest na kilkudziesieciu innych substancjach?-moze brala kwas,grzybki,here i wiele innych?-wedlug twojej logiki,powinni tez zakazac alkoholu.Sam nie pale i nie biore tych roznych srodkow,ale jak czytam bzdury napisane przez paranoikow to nie moge sie powstrzymac od smiech u i komentowania :) przy legalizacji marychy obowiazuje kazda osobe taka sama odpowiedzialnosc jak w przypadku alkoholu.Marych jest nadal zakazana,bo to dobry biznes,tylko i wylacznie.Pozatym kazdy moze sobie ja w UK latwo kupic.Co za naiwne dzieciaki :)

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.02.2020
  GBP 5.096 złEUR 4.240 złUSD 3.910 złCHF 3.985 zł

  Sport


  Reklama