Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

27 mln euro kary dla studentów za grilla, który wywołał wielki pożar

27 mln euro kary dla studentów za grilla, który wywołał wielki pożar
Pożar miał katastrofalne skutki. (Fot. Getty Images)
Kary w wysokości po 13,5 miliona euro wymierzono dwóm młodym Włochom za wywołanie pożaru lasu koło Como na północy kraju. Ogień zaprószony od grilla strawił tysiąc hektarów lasu, a pożar trwał kilka tygodni.
Reklama

Do zdarzenia, które miało katastrofalne skutki, doszło w regionie Lombardia 30 grudnia zeszłego roku.

Dwóch 20-letnich studentów ustawiło grilla w ogrodzie koło domu dziadka jednego z nich pod lasem. Ogień szybko rozprzestrzenił się na pobliskie drzewa. Z powodu porywistego wiatru pożar trwał kilka tygodni i zniszczył duży teren oraz okoliczne domy. Straty dla środowiska naturalnego uznano za ogromne.

Śledczy na podstawie zebranej dokumentacji fotograficznej ustalili, gdzie pojawiły się pierwsze płomienie.

Dochodzeniem objęto studentów, a także właściciela posesji, gdzie zaczął się pożar. Dziadek młodego mężczyzny został zawiadomiony o wysokości rekordowej wymierzonej grzywny z informacją, że będzie musiał ją zapłacić, jeśli nie zrobią tego dwaj sprawcy pożaru.

Wysokość łącznej kary, czyli 27 milionów euro, wyznaczono na podstawie przepisów regionalnych, zgodnie z którymi ustala się je podstawie powierzchni zniszczonego obszaru - wyjaśnił agencji Ansa komendant karabinierów z leśnej formacji w Como Carlo Chiavacci. "Pożar o takich rozmiarach to rzadkość" - przyznał.

Zauważa się, że żądana suma może jeszcze wzrosnąć, bo z cywilnym powództwem mogą wystąpić przeciwko studentom właściciele zniszczonych domów żądając zadośćuczynienia za poniesione straty.

 

  Komentarze


  • Thorgal
   18 kwietnia, 14:39

   CHLOPAKI I DZIADZIA WYSTAWIA CZEK...I PO SPRAWIE...TOTALNA PORAZKA,CHOC KARA NALEZY SIE ZA GLUPOTE...

  • Do Thorgala
   19 kwietnia, 08:27

   Czek? Ty myslisz w ogole o jakiej kwocie mowa?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama