Menu

12-lecie istnienia klubu Polish Your Polish

12-lecie istnienia klubu Polish Your Polish
Na jubileuszowym spotkaniu panowała przyjazna atmosfera. (Fot. Polish Your Polish)
12 listopada br. w Ognisku Polskim odbyło się uroczyste spotkanie z okazji 12-lecia istnienia klubu Polish Your Polish w Londynie. Polskojęzyczny klub dla osób, które chcą poprawić swoje umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, regularnie organizuje liczne spotkania dla brytyjskiej Polonii.
Reklama

Spotkanie otworzyła prezydent klubu Joanna Litwinek, przedstawiając przybyłym klubowiczom oraz gościom działalność grupy. Wcielając się również w rolę toastmastera wieczoru, zapoznała wszystkich zgromadzonych z celem spotkania.

Gramatykiem wieczoru była Aleksandra Bak, która podniośle przedstawiła swoją rolę i zapoznała zgromadzonych, na co będzie zwracać uwagę w czasie spotkania oraz podała słowo dnia, którym było wyrażenie "gala".

"Aleksandra przez cały czas spotkania monitorowała naszą polszczyznę, zauważając ciekawe zwroty i zdania. Nie umknęły jej uwadze rzecz jasna chwasty językowe, o których opowiedziała w sposób taktowny" - opwiadają członkowie klubu.

Krzysztof Kamiński pełnił rolę kontrolera czasu, sumiennie podchodząc do swojej roli. 

Polskojęzyczny klub cieszy się dużą popularnością. (Fot. Polish Your Polish)

Mistrzyni gorących pytań - Eva Hurt - przygotowała pytania w sposób spójny, tak aby nawiązywały do tematu jubileuszu, przyczyniając się do sukcesu spotkania.

Ewaluator gorących pytań - Dawid Zamojtuk - ocenił fachowo improwizowane mowy. Ocenił  strukturę wypowiedzi oraz ogólne wrażenie. Docenił wszystkie zalety i udzielił cennych wskazówek oraz rekomendacji.

Pod koniec spotkania rozdano specjalne nagrody dla członków klubu, którzy w ostatnim roku osiągnęli spektakularne wyniki na swoich ścieżkach rozwoju oraz dla najlepszych mówców wieczoru.

Dwa srebrne medale zostały przyznane: Pawłowi Uścisławskiemu i Adamowi Flisiakowi za ukończenie ścieżek: Advanced Leader Silver oraz pracę w charakterze Area President i Club President.

Na spotkaniu nie mogło zabraknąć szampana. (Fot. Polish Your Polish)

Według publiczności, najlepiej z odpowiedzią na gorące pytanie poradził sobie Jurand Jakub Zygadło, najlepszym mówcą był Paweł Uścisławski, a najlepszym ewaluatorem – Anna Ilczuk.

Po oficjalnej części nastąpiła uroczysta sesja zdjęć, degustacja tortu oraz szampana.

Londynek.net jest patronem medialnym Klubu Polish Your Polish.

  Komentarze
  • Dyktafon
   19 listopada 2019, 13:40

   Nie chwaląc się , kładę wszystkich na łopatki, całą Trójkę. Szanowni państwo serdeczne gratulacje za to co robicie za to że jesteście i za to co kochacie.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 01.10.2020
  GBP 4.939 złEUR 4.515 złUSD 3.851 złCHF 4.188 zł

  Sport


  Sport

  Reklama