Menu

USA: Fragmenty samolotu spadły na dom; pięć ofiar śmiertelnych

USA: Fragmenty samolotu spadły na dom; pięć ofiar śmiertelnych
Do tragicznego wypadku doszło w Kalifornii. (Fot. Getty Images)
Pięć osób zginęło wczoraj, a dwie odniosły obrażenia, gdy fragmenty małego samolotu, który najwidoczniej zaczął się rozpadać w powietrzu, spadły na dom w miejscowości Yorba Linda w południowej Kalifornii.
Reklama

Ofiary to czworo mieszkańców domu, w którym wybuchł pożar, a także pilot samolotu Cessna 414A - jedyna osoba na pokładzie. Kadłub samolotu spadł na podwórku jednego z domów - poinformowało lokalne biuro szeryfa.

Jednopiętrowy dom stanął w płomieniach, uderzony kabiną i jednym z dwóch silników Cessny. Mieszkańcy okolicznych budynków w panice wybiegli na ulicę. Drugi silnik samolotu również oderwał się w powietrzu i spadł na ulicę, wybijając dużą dziurę w asfalcie - poinformował inspektor Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), który przybył na miejsce wypadku.

Na zdjęciach wykonanych ze śmigłowców wysłanych przez media widać fragmenty samolotu porozrzucane na dachach i na podwórkach. Widać też płonący samochód. Dwóch ludzi z poparzeniami zabrano do szpitala. Niewielkie obrażenia odniósł też jeden ze strażaków podczas gaszenia domu.

Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Świadkowie opisywali, że widzieli płonący samolot, który zaczął się rozpadać w powietrzu. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 10.07.2020
  GBP 4.994 złEUR 4.474 złUSD 3.965 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama