Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Włochy: Ponad połowa kobiet doświadcza molestowania w pracy

 Włochy: Ponad połowa kobiet doświadcza molestowania w pracy
Co druga Włoszka jest ofiarą molestowania w pracy. (Fot. Getty Images)
Ponad połowa kobiet we Włoszech doświadcza molestowania w pracy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez fundację z Mediolanu. Uczestniczki sondażu mówiły o nieprzyzwoitych aluzjach, niestosownych komplementach, niechcianym masowaniu pleców czy podtekstach seksualnych.
Reklama
Reklama

W ankiecie fundacji Libellula, promującej zwalczanie przemocy wobec kobiet i ich dyskryminację 55 procent z nich określiło się jako ofiary bezpośredniego molestowania i dyskryminacji w pracy. 22 procent ankietowanych przyznało się do niechcianych kontaktów fizycznych, a 53 procent usłyszało nieprzyjemne dla nich komplementy.

Ze strachu o miejsce pracy 58 procent kobiet nie reaguje w skuteczny sposób na molestowanie. 11 procent z nich nie wie, co ma w takiej sytuacji robić.

To rezultaty sondażu przeprowadzonego wśród 4 300 kobiet z całych Włoch.

"Te dane obrazują niepokojącą sytuację w miejscach pracy we Włoszech i muszą nakłonić do refleksji; język i zachowania niewerbalne nie mogą przesłonić aspektu zawodowego" - oświadczyła prezes fundacji Libellula Debora Moretti. Jak zaznaczyła, z tego punktu widzenia miejsca pracy stanowią przestrzeń "mało bezpieczną i trudną pod względem psychologicznym i fizycznym".

Poza tym 71 procent kobiet odnotowało, że kierownicze stanowiska zajmowane są głównie przez mężczyzn, a 79 procent uważa, że to oni szybciej awansują, nawet jeśli mają mniejsze doświadczenie.

68 procent kobiet stwierdziło zwolnienie ich ścieżki zawodowej z powodu macierzyństwa. Ponad 40 procent boi się poinformować o ciąży.

Czytaj więcej:

Anglia: Władze miasta ignorowały przemoc seksualną wobec dzieci bojąc się zarzutu o rasizm

USA: Kierowcy Ubera oskarżeni przez 550 kobiet o molestowanie seksualne

Prawo.pl: Polskie przepisy ws. mobbingu powinny lepiej chronić ofiary

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.09.2022
  GBP 5.2822 złEUR 4.7566 złUSD 4.9113 złCHF 4.9846 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama