"Tiger Woods w spódnicy"?

Czy Alexis Thompson będzie "Tigerem Woodsem w spódnicy"?
19-letnia golfistka Alexis 'Lexi' Thompson to nowy 'Tiger Woods w spódnicy'. Za zwycięstwo w prestiżowym turnieju w Kalifornii zainkasowała 300 tys. dolarów, czyli ponad 900 tys. złotych.
Thompson wygrała zakończone w weekend w Rancho Mirage zawody pod nazwą Kraft Nabisco Championship, zaliczane do pięciu najważniejszych cyklu LPGA Tour. W historii była tylko jedna młodsza triumfatorka - Morgan Pressel, która wygrała w 2007 roku w Mission Hills mając 18 lat, 10 miesięcy i 9 dni. Z kolei Thompson jest starsza od niej o zaledwie 3 miesiące i 3 tygodnie.

W klasyfikacji generalnej wyprzedziła inne amerykańskie zawodniczki: Michelle Wie i Stacy Lewis. Dla porównania, one zainkasowały odpowiednio 187,5 oraz 136 tys. USD. O ogromnej wysokości premii świadczy fakt, że zawodniczka sklasyfikowana na 50. pozycji dostała 8,9 tys. USD, zaś najsłabsza w stawce - 4,5 tys.

Thompson uważana jest za wielki talent golfowy. Mając 12 lat, zakwalifikowała się do wielkoszlemowy US Open, z kolei w wieku 16 lat wygrała swój pierwszy zawodowy turniej z cyklu LPGA Tour.

Golfistami są jej dwaj starsi bracia, a zawodowo gra 32-letni Nicholas. Lexi uwielbia ćwiczenia siłowe, na portalach społecznościowych często zamieszcza zdjęcia, na których wykonuje rozmaite pompki, przysiady itd. Można ją spotkać też na strzelnicy, gdzie trenuje celność. W żadnych zawodach w strzelectwie sportowym jeszcze nie startowała.