Radwańska w półfinale WTA Finals

"Isia" w pólfinale WTA Finals (Fot. Getty Images)
Rozstawiona z 'trójką' Rosjanka Maria Szarapowa wygrała z włoską tenisistką Flavią Pennettą (7.) 7:5, 6:1 w swoim trzecim meczu grupowym turnieju WTA Finals. Dzięki temu Agnieszka Radwańska, która także jest w Grupie Czerwonej, awansowała do półfinału.

Kilka godzin wcześniej rozstawiona z numerem piątym Radwańska zwyciężyła Rumunkę Simonę Halep (1.) 7:6 (7-5), 6:1. Krakowianka przegrała oba wcześniejsze spotkania. By liczyć na awans do półfinału musiała nie tylko pokonać swoją czwartkową rywalkę w dwóch setach, ale też liczyć na to, że Szarapowa wygra w takim samym stosunku z Pennettą.

Włoszka jednak dobrze zaczęła spotkanie - prowadziła 3:1 i 4:2. Rosjanka jednak wróciła na właściwe tory, ograniczyła błędy i wzmocniła serwis. W efekcie na tablicy wyników był po chwili remis 4:4. W dalszej części pierwszej partii trwała wyrównana walka, a decydujące okazało się przełamanie w 12. gemie. Była liderka światowego rankingu wykorzystała drugą piłkę setową. W kolejnej odsłonie mecz toczył się pod dyktando Szarapowej.

Spotkanie trwało godzinę i 27 minut. Rosjanka posłała siedem asów i zanotowała 30 uderzeń wygrywających, przy -odpowiednio - dwóch i 18 po stronie Włoszki. W niewymuszonych błędach było 19-14.

Był to szósty pojedynek tych tenisistek. Bilans jest obecnie remisowy. Trzy poprzednie konfrontacje rozstrzygnęła na swoją korzyść Pennetta.

"Słyszałam, że to był jej ostatni mecz. To naprawdę przykre widzieć, jak taka wspaniała mistrzyni odchodzi. Miała niesamowitą karierę" - zaznaczyła Szarapowa.

Rosjanka awansowała do półfinału z pierwszego miejsca w tabeli. Radwańska uplasowała się na drugiej pozycji i w kolejnej fazie zmierzy się z najlepszą zawodniczką z Grupy Białej, w której rozstrzygnięcia zapadną w piątek.