Banki w Wielkiej Brytanii

23 kwietnia 2013, Londynek.net, Brak komentarzy00
Banki w Wielkiej Brytanii

Brytyjski sektor finansowy oferuje bardzo szeroki wybór banków, w których można założyć konto.

Najpopularniejszymi bankami na terenie Wielkiej Brytanii są między innymi:

* Abbey
* Alliance & Leicester
* Barclays
* Citi UK
* Co-operative Bank
* Halifax
* HBOS
* HSBC
* Lloyds TSB
* Nationwide
* Natwest
* Royal Bank of Scotland

Niezbędnymi dokumentami do otwarcia konta w wyżej wymienionych bankach są zwykle: dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport) oraz tzw. utility bill, czyli rachunek za, np., prąd lub gaz, potwierdzający nasze miejsce zamieszkania. Większość banków wymaga tego drugiego dokumentu, jednak np. HSBC i Lloyds TSB pozwalają na przedstawienie w zamian listu od pracodawcy, w których potwierdza się adres i zatrudnienie osoby chcącej założyć konto.

Bardzo rzadko zdarza się, aby można było otworzyć konto jedynie z dokumentem tożsamości, ale taką opcję daje, np., Natwest. W zdecydowanej większości przypadków banki pozwalają na otwarcie konta bez wpłacania jakiegokolwiek depozytu, czyli z zerowym stanem początkowym. Nie trzeba też deklarować żadnych przychodów.

Spośród wyżej wymienionych wyjątkiem jest Halifax, który wymaga zadeklarowania przychodów w wysokości co najmniej 1000 funtów miesięcznie oraz załączenia dokumentu potwierdzającego wysokość naszego wynagrodzenia. Dodatkowo Abbey Bank wymaga zadeklarowania pobytu w Wielkiej Brytanii przynajmniej przez 6 najbliższych miesięcy. Wiele banków pozwala na założenie konta za pośrednictwem Internetu.

Warto pamiętać o tym, że w obliczu znacznie powiększonej w ostatnich latach Polonii na Wyspach, niektóre banki wprowadziły konta specjalnie dla Polaków – oferując tańsze przelewy do Polski, zaopatrując klientów w polskojęzyczne broszury i zapewniając kontakt z polskojęzyczną obsługą. Wadami takich kont specjalnych często są stosunkowo wysokie opłaty za ich prowadzenie i wymagalność regularnych wpłat na konto. Bankami oferującymi takie usługi są np. HSBC (Passport Bank Account), Lloyds TSB (Silver Account), Natwest (Welcome Account) i Citi UK. Warto wspomnieć, że Natwest dosyć ściśle współpracuje z jednym z polskich banków (PKO BP), co umożliwia załatwienie pewnych formalności już w Polsce.

 
Dodaj wiadomość do:

Komentarze (0)


Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.

BądĽ pierwszy! Podziel się opinią

Dodaj komentarz


Reklama
Reklama
Reklama

WalutyKurs NBP z dnia: 30 marca 2020

Funt brytyjski 1 GBP (£) = 5.0698 zł 0.05 zł
Euro 1 EUR (€) = 4.5395 zł 0.01 zł
Dolar amerykański 1 USD ($) = 4.0933 zł -0.02 zł
Frank szwajcarski 1 CHF (Fr) = 4.2840 zł 0.02 zł
Dolar kanadyjski 1 CAD ($) = 2.9084 zł -0.01 zł

Przelicznik walut

na
Reklama