Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Polskie miejsca mocy - gdzie ich szukać?

Polskie miejsca mocy - gdzie ich szukać?
W Polsce są takie miejsca, które można bez przesady nazwać magicznymi - gdzie je znaleźć? (Fot. Getty Images)
Skoro nasza planeta Ziemia jest tak obfita w miejsca mocy, nie mogło ich zabraknąć również u nas, w Polsce. Nasz kraj posiada ich zdecydowanie mniej, ale warto odwiedzić każdy z nich. Z powodów zdrowotnych, duchowych ale nie tylko, taka podróż to świetna okazja do fascynującej przygody!
Reklama
Reklama

Niektóre miejsca emanują niesamowitą energią, którą można wyczuć nie zdając sobie nawet sprawy, że to miejsce jest czakramem. Takim właśnie punktem jest Wawel czy Ślęża. Inne miejsca, choć też pełne energii, posiadają mniej mocy, potrzeba w nich przysiąść, wyciszyć się i wczuć w rytm bicia swojego serca. Takie strefy powinniśmy również brać pod uwagę, ponieważ z nich też możemy posiąść niemałe korzyści. I o tych mniej znanych miejscach mocy przeczytacie w tym artykule.

Częstochowa – Klasztor na Jasnej Górze

Jasna Góra w Polsce jest jednym z najważniejszych punktów kultu Maryjnego. Znajduje się tam obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, który posiada niezwykłą moc. Trafił on w ramiona narodu w XIV wieku z okolic Rusi. Początki istnienia samego klasztoru sięgają aż roku 1382.  Według legend, obraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem został namalowany przez św. Łukasza Ewangelistę na desce ze stołu, przy którym jadała rodzina samego Jezusa. Od niepamiętnych lat, aż do dziś zespół klasztorny odwiedza mnóstwo pielgrzymek i turystów. Niektórzy podróżują tu, aby nabrać sił, modlić się za bliskich, prosić o pomoc lub zaczerpnąć korzystną energię z otoczenia.

Klasztor na Jasnej Górze. (Fot. Getty Images)

Gniezno – Wzgórze Lecha

Gniezno jest miastem siedmiu wzgórz, leży na Nizinie Wielkopolskiej na wysokości około 100 m n.p.m. między trzema jeziorami. Miasto to było pierwszą stolicą naszej Polski. Tu również powstała pierwsza siedziba władz kościelnych. Legenda głosi, że jeden z trzech braci, Lech, ujrzał w tym miejscu białego orła i postanowił pozostać tu i stworzyć swój gród. Dlatego też nazwa Gniezno pochodzi od owego gniazda. W tym miejscu mocy możemy się wyciszyć, naprawdę odpocząć, a przede wszystkim nabrać wiary w siebie i swoje wyznanie.

Katedra gnieżnieńska na Górze Lecha. (Fot. Getty Images)

Białowieski Park Narodowy

Ten jeden z polskich parków narodowych leży przy wododziale Niemna i Wisły, swoje źródło ma tu także rzeka Orłówka. Przez cały kompleks puszczy przebiega linia promieniowania geometrycznego, która mknie na zachód Polski przez Gniezno aż po westfalską miejscowość, w której znajduje się kaplica sekty Katarów. Aktywność promieniowania energii nasila się każdego roku 30 kwietnia. Dla pradawnych Druidów był to dzień Beltaine - ich Sylwester, dzień pełny radości, magii i miłości. Dobrze dobrana w tym czasie i miejscu prośba posiada niezwykłą siłę. Ta nadzwyczajna moc sprawia, że cały Wszechświat pomaga ją realizować. Tego dnia nie tylko unosi się wkoło magia, dęby oddychają rytmem fizjologicznym człowieka. Rytm, w jakim się unosi drzewo, odpowiada cyklom oddechów i uderzeń serca człowieka na minutę. Miejsca porośnięte roślinnością i zielenią pozwalają połączyć się z naturą i ułatwić kontakt z innymi istotami.

Białowieski Park Narodowy. (Fot. Getty Images)

Tykocin

Tykocin położony jest w województwie podlaskim. Znajdują się tu trzy niezwykłe miejsca z nadnaturalną mocą. Ruiny zamku Zygmunta Augusta połączone są z linią energetyczną biegnącą prosto z Egiptu od Wielkiej Piramidy w Gizie - linia ta podąża także przez barokowy kościół Świętej Trójcy, znajdujący się przy rynku. Wiele dobroczynnej energii posiada również tamtejsza synagoga wzniesiona w XVII wieku. Medytacja w tym miejscu przynosi rozluźnienie, wzmacnia wiarę i ufność.

Kościół Świętej Trójcy w Tykocinie. (Fot. Getty Images)

Pogórze Ciężkowickie – Miasto Kamieni

Miasto kamieni to rezerwat przyrodniczy położony na brzegu rzeki Białej, na pogórzu w pobliżu Ciężkowic. Pośród gęsto rosnących sosen i dębów porozrzucane są grupy skał o dużych rozmiarach. Są to pięknie ukształtowane na wskutek procesów erozji głazy. Każda skała ma swoją nazwę, a nawiązuje ona do ich kształtów. Mienie rezerwatu związane jest z wieloma legendami. Według jednej, kamienie znajdujące się tam to domy i chaty miasta, które uległo skamienieniu wraz z mieszkańcami. Była to kara za niejednokrotne wykroczenie prawne tamtejszych mieszkańców. Niezwykłe właściwości tego miejsca znane są od zawsze mieszkańcom pobliskiej miejscowości. Odpoczynek, wyprawa, a nawet medytacja w tym parku to świetny sposób na pozbycie się dokuczających dolegliwości.

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach. (Fot. Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1443735)

Wieś Odry – Kamienne Kręgi

We wsi Odry (woj. pomorskie, Bory Tucholskie) znajduje się niezwykłe miejsce, nazywane Polskim Stonehenge. Pośród sosnowego lasu około 6000 tysięcy lat temu ktoś rozmieścił tu 30 kurhanów i 10 kamiennych kręgów. Największy głaz emanuje bardzo potężną magią. W jego centrum krzyżują się dwa pasma linii mocy. Wszystkie kamienie są zorientowane i usytuowane w stosunku do czterech stron świata. Kręgi te więc mogły służyć jako prastary kalendarz lub pomagały w obserwacjach astronomicznych. Wydobywająca się w pobliżu kręgów z głębin woda ma szczególne właściwości. Jej naenergetyzowana siła posiada właściwości zdrowotne, przyśpiesza gojenie się ran i zwiększa odporność. Odwiedzając to miejsce, nasze ciało napełni się spokojem, zregeneruje, a mózg wyciszy i zmotywuje do działania.

Kamienne kręgi we wsi Odry. (Fot. Getty Images)

Rapa – grobowiec rodziny Farenheidów

W miejscowości Rapa (woj. warmińsko-mazurskie) kończy się Polska. Niespełna parę kilometrów dalej biegnie już granica z Rosją. Wieś posiada bardzo stary dwór, blisko 200 mieszkańców i niezwykły grobowiec. Miejsce to posiada mnóstwo legend, a w rzeczywistości ta grobowa piramida odpowiadająca proporcjom piramidzie Cheopsa powstała dla córki pana Farenheida, która zmarła w wieku trzech lat na szkarlatynę. Obecnie pochowani są w nim wszyscy członkowie rodziny, wraz z samym twórcą. Powietrze w miejscu nagrobka nasycone jest wilgocią, a panująca tam cisza uwiera w uszy. W tym właśnie miejscu koncentruje się potężna moc, płynąca z wnętrza ziemi. Sarkofag o tym niezwykłym kształcie został zbudowany w miejscu przecięcia się kilku linii energetycznych o bardzo potężnej mocy. Relaksując się w tym miejscu zażegnamy konflikty i zbudujemy poczucie wspólnoty.

Piramida-grobowiec w Rapie. (Fot. mzopw - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=17265)

Kruszwica – Mysia Wieża

W Kruszwicy znajduje się wolnostojąca wieża, która niegdyś była częścią wielkiego zamku zbudowanego w średniowieczu przez Kazimierza Wielkiego. Według legend, pod wieżą znajdują się ogromne piwnice, połączone z podziemnym gankiem i małym kościołem parafialnym. W miejscu wieży znajduje się silny czakram, który emanuje niezwykłą mocą. Miejscowa ludność i przyjezdni twierdzą, że przebywając tu odczuwają poprawę samopoczucia i przypływ dobrej energii.

Mysia Wieża w Kruszwicy. (Fot. Wikimedia)

Najlepszym i w sumie jedynym sposobem na pozyskanie mocy kryjącej się w tych miejscach jest bezpośredni kontakt z nimi. Możemy przejść się powoli (najlepiej na boso), delektując się magicznym powietrzem, dotknąć kamienia z budowli lub usiąść na trawie i odpłynąć w krainę spokojnych marzeń. 

Źródła:

  • forum.przebudzenie.net/inne-inne/punkty-energetyczne-w-polsce-t1995-45.html
  • www.odkrywamyzakryte.com/czakramy-ziemi/
  • mydrea.ms/miejsca-mocy-w-polsce-i-na-swiecie/
  • www.wrozka.com.pl/magiczna-strona-zycia/7403-miejsca-mocy?start=1
  • wiedzaduchowa24.sennik-mistyczny.pl/polskie_miejsca_mocy,32.html
  • dlalejdis.pl/artykuly/czakramy_w_polsce_i_na_swiecie

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na stronie Akademii Ducha.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.99 / 10

Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 02.02.2023
GBP 5.2838 złEUR 4.7079 złUSD 4.2803 złCHF 4.7147 zł
Reklama

Sport


Reklama