Menu

Niewierny partner? Oto garść oznak, że Cię zdradza!

Niewierny partner? Oto garść oznak, że Cię zdradza!
Jak odkryć, czy nasz partner nas zdradza? Wbrew pozorom, nie jest to trudne... (Fot. Getty Images)
Nie ma wątpliwości co do tego, że bycie zdradzonym to mało przyjemne uczucie. Czasami możesz mieć podejrzenia, że coś jest nie tak, ale nie masz jak tego dowieść. Na szczęście psychologowie już dawno odkryli, jak zachowuje się osoba, która zdradza!
Reklama

A może by tak zapytać go/ją wprost - "czy mnie zdradzasz"? A co jeśli niepotrzebnie wprowadzisz nerwową atmosferę? Może jest wierny?

Celia Schweyer jest ekspertem od randek i związków na portalu DatingScout. Psycholog postanowiła podzielić się z internautami szeregiem wskazówek, które powinny być znakiem ostrzegawczym dla każdego, kto podejrzewa drugą osobę o zdradę. Zdaniem specjalistki, im więcej punktów z listy będzie się zgadzać, tym większa powinna być nasza pewność o to, że nasz partner ma coś za uszami.

Przejdźmy więc do rzeczy!

Kontakt staje się utrudniony

Nie mówimy tu o sytuacji, gdy Twój partner nie był w stanie raz czy dwa razy odebrać telefonu lub odpisać na Facebooku w "akceptowalnym" czasie. Zdaniem ekspertki, chodzi o ogólne poczucie, że nawiązanie zdalnego kontaktu z partnerem staje się coraz większym wyzwaniem. Aby móc to stwierdzić, potrzebny jest pewien czas.

"Nieosiągalność" jest czymś, co trudno ukryć i u wszystkich zdradzających widać ją jak na dłoni. Rzecz w tym, aby również osoba zdradzana to zauważyła i przestała się oszukiwać, szukając wymówek dla partnera (w stylu "Może był zajęty?").

Jeśli zauważyłeś tę oznakę w swoim związku, psycholog radzi, aby zareagować tak szybko jak to możliwe, ponieważ czas działa tu na niekorzyść relacji.

"Intymność i świadomość bycia ważną częścią życia drugiej osoby to czynniki, które determinują silne relacje. Kiedy już poczujesz, że między wami powstaje mur, musisz dowiedzieć się, co się dzieje. To nie dzieje się z dnia na dzień - często zaczyna się od mniejszej komunikacji, niechęci do spędzania wspólnego czasu i łatwego irytowania się, gdy zainicjujesz coś romantycznego" - uważa Schweyer.

Twoje życie seksualne wygląda inaczej

Czy twoje życie seksualne drastycznie się zmieniło w ostatnim czasie? Jeśli tak, może to być czerwona flaga dla Twojego związku. Jeśli związek się psuje, to niemal zawsze proces ten zaczyna się od łóżka.

Zdrada ma destruktywny wpływ na nasz związek. (Fot. Getty Images)

Brak seksu może sygnalizować, że coś jest nie tak - ponieważ niższe libido może oznaczać, że partner zaspokaja swoje potrzeby gdzieś indziej. Celia Schweyer sugeruje jednak, że również ​​większa aktywność seksualna może być złym znakiem - czasami ludzie mogą być obarczeni tak wielkim poczuciem winy, że próbują "nadrobić" za oszukiwanie.

Ekspertka tłumaczy, że to jednak nie poziom libido jest oznaką zdrady, a jedynie DRASTYCZNE zmiany w życiu seksualnym.

Telefon zdradzającego to największe sacrum

Wszyscy zdradzający mają jedną wspólną cechę - przez cały czas mają przy sobie telefon. I nie dopuszczą, aby trafił on przypadkiem w niepowołane ręce.

Znakami ostrzegawczymi są sytuacje, w których np. Twój partner nie odczytuje przy Tobie wiadomości, gdy telefon zawibruje. Niepokojący może być również fakt, że po odczytaniu partner chowa telefon, a odpisuje dopiero, gdy nie ma Cię w pobliżu.

Warto zwrócić uwagę na relacje naszego partnera z telefonem. Jeśli ma coś do ukrycia, zrobi się nerwowy za każdym razem, gdy choćby rzucisz na niego okiem.

Twój partner zaczyna głośno mówić o prywatności

Jeśli Twój partner Cię zdradza, zacznie dbać o to, aby dostęp do jego internetowego życia był utrudniony. Co więcej, w większości przypadków zacznie głośno o tym mówić.

Czerwona lampka powinna się zapalić już w momencie, kiedy nagle pozmieniał hasła do swojego laptopa, konta na Facebooku czy poczty e-mail. Standardową taktyką zdradzających jest również zakładanie nowych, ukrytych kont w mediach społecznościowych.

Nie lubi spędzać z Tobą czasu

"Wiesz, po czym poznać udane związki? Po tym, że pomimo upływu lat, obie strony wciąż organizują sobie randki. Zawsze znajdują na to czas. Nikt nie ma na tyle zajętego życia, aby nie chcieć spędzić chwili z ukochaną osobą" - uważa ekspertka.

"Jasne więc jest, że jeśli pojawia się coraz więcej wymówek związanych ze zmęczeniem czy brakiem czasu, coś zdecydowanie jest nie tak" - dodaje Celia Schweyer.

"Na mieście" krążą już plotki

Plotki mają to do siebie, że są po prostu plotkami. Ale czasami jest w nich trochę prawdy. Jeśli Twoi znajomi zaczęli zauważać, że coś się dzieje, nie ignoruj ​​ich, bo w zdecydowanej większości przypadków mogą mieć rację. Wynika to z prostego faktu - osoby z naszego otoczenia potrafią spojrzeć na Twoją relację "na chłodno" i zauważyć to, czego ty nie chcesz (i nie jesteś w stanie) zauważyć.

Warto wiedzieć, jakie sygnały kryją się za zdradą... (Fot. Getty Images)

Jeśli takie plotki pojawiły się w Twoim otoczeniu, porozmawiaj o nich - nie ze znajomymi, a ze swoim partnerem. Jest to JEDYNY sposób, aby wyeliminować plotki.

Rozmowa ze znajomymi na temat  plotek jest niewskazana i bezcelowa - po pierwsze, w żaden sposób nie sprawi, że plotki znikną, a po drugie, Twoi przyjaciele mają na sercu Twoje dobro, więc warto posłuchać, co mają do powiedzenia, bez zbędnej dyskusji.

Stara się wyglądać jak najlepiej, gdy nie jesteś w pobliżu

Pary, zwłaszcza te, które są razem od dłuższego czasu, czują się ze sobą na tyle dobrze do tego stopnia, że ​​czasami przykładają mniejszą wagę do swojego wyglądu. Jeśli już osiągnąłeś ten punkt w swoim związku, a Twój partner nagle "wychodzi z przyjaciółmi" w towarzystwie najlepszych perfum i ubrań, może to być oznaka, że jest ktoś, komu chcą zaimponować.

Nie chodzi o to, że Twój partner dobrze się ubiera. Chodzi o nagłą zmianę stylu ubierania się i "funkcjonowania" w otoczeniu. Kiedy wygląd zaczyna ponownie grać pierwsze skrzypce, coś może być na rzeczy. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że ludzie czasami lubią imponować innym z wielu powodów, niekoniecznie związanych z romantycznym uczuciem - czasami chodzi wyłącznie o potrzebę przynależności czy nawet dominacji.

Doświadczanie tylko jednego z tych znaków nie oznacza, że ​​Twój partner oszukuje. Ale jeśli możesz podpisać się po kilkoma punktami, może to dobry czas, aby zaprosić swoją druga połówkę na herbatę do kawiarni i porozmawiać o tym, co się dzieje? Dobrą wskazówką, czy coś jest na rzeczy, jest Twoje podejście do tego artykułu - czy otworzyłeś go z myślą, że został stworzony dla Ciebie? Jeśli tak, Twoje intuicja daje Ci wyraźny znak.

"Identyfikacja oszusta nie jest tak łatwa, jak złapanie go na gorącym uczynku - ale jeśli masz swoje podejrzenia, ważne jest, abyś je skonfrontował. Duszenie ich w sobie, czy rozmawianie o nich ze znajomymi nie przyniesie ulgi, wbrew temu co może ci się wydawać" - podsumowuje ekspertka z portalu DatingScout.

Pamiętaj, że zasługujesz na kogoś, kto jest z Tobą szczery i darzy Cię szacunkiem. A co najważniejsze, na kogoś, kto Cię kocha i nigdy Cię nie skrzywdzi. To podstawy, o których z biegiem lat zapomina tak wiele osób.

Jeśli Twój partner nie zapewnia Ci tych podstawowych filarów, nie daj się oszukać samej/samemu sobie - to NIE JEST normalne. Może nadszedł czas, aby nazwać rzeczy po imieniu?

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 3.9 / 21

Komentarze
  • Papcio Chmiel
    13 czerwca 2019, 14:49

    Panie Rychcik ,skad te rewelacje? Z doswiadczenia czy super pseudo poradnikow psychologicznych?Moze jest pan psycholog ( z powolania?) czy tylko z wyksztalcenia ? Na czym pan oparl swoje "rewelacje"

  • Helou ewrybadi
    13 czerwca 2019, 15:40

    czyli jak twoj partner ma smierdzace dziurawe skarpety i sie nie myje to mozesz spac spokojnie i byc pewna ze nadal cie kocha :)

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 05.06.2020
GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

Sport


Reklama