Menu

Co warto wiedzieć przed związkiem z muzułmaninem?

Co warto wiedzieć przed związkiem z muzułmaninem?
Jeśli od początku, krok za krokiem, partner stawia nam coraz więcej zakazów i nakazów ze względu na naszą płeć, uciekajmy, póki możemy... (Fot. Getty Images)
Polki niejednokrotnie zakochują się w mężczyznach o śniadej karnacji i niestety w większości przypadków taka relacja daleka jest w późniejszym czasie od bajki, którą sobie wyobrażałyśmy.
Reklama

Miłość nie wybiera, w życiu nieraz dokonujemy błędnych wyborów, zakochani nie zauważamy ostrzeżeń i często nasz związek kończy się tragicznie. Nieważne, czy mowa tu o polskim, angielskim, czy włoskim partnerze, tu istotną rolę gra charakter danego człowieka.

Polki niejednokrotnie zakochują się w mężczyznach o śniadej karnacji i niestety w większości przypadków taka relacja daleka jest w późniejszym czasie od bajki, którą sobie wyobrażałyśmy. Duża część mężczyzn przybyłych z Azji czy Afryki, lub stamtąd pochodzących wyznają islam. I tu zaczyna się najczęściej problem.

Warto więc mieć wiedzę na temat muzułmanów i ich religii wcześniej, by dostrzegać wszelkie alarmy dające nam znać, że z danym człowiekiem szczęśliwego związku mieć nie będziemy. Na co zwrócić uwagę, zanim na dobre zwiążemy się z muzułmaninem?

Religia

Na wielu stronach internetowych, w prasowych artykułach, czy książkach znajdziemy mnóstwo ostrzeżeń odnośnie muzułmanów. Dowiemy się z nich o ciemnej stronie tej wiary, nie tylko o postrzeganiu przez wyznawców islamu innowierców, ale również o specyficznej roli kobiety według muzułmanów, ich światopoglądzie.

Poszczególne fragmenty Koranu można interpretować dwojako, co też wykorzystują media i poszczególne osoby, by zdyskredytować tą religię. A prawda jest taka, że podobnie jak radykalni katolicy, jedni są dobrzy w swojej wierze i poza modlitwą, czy pewnymi rytuałami, czy zwyczajami, nie wyróżniają się negatywnie, a drudzy wręcz przerażają swoimi poglądami.

Muzułmanie bywają niezwykle zawzięci w swojej wierze, często nadinterpretując świętą dla nich księgę. Niestety, pewnych rzeczy nie jesteśmy w stanie przewidzieć, każdemu człowiekowi z dnia na dzień może po prostu coś przestawić się w głowie, lub od dawna coś w nim być nie tak i podobnie jak w przypadku Polaków-katolików, czy Anglików-protestantów, nikt tego nie dostrzega.

Prawda jest taka, że podobnie jak radykalni katolicy, jedni są dobrzy w swojej wierze i poza modlitwą, czy pewnymi rytuałami, czy zwyczajami, nie wyróżniają się negatywnie, a drudzy wręcz przerażają swoimi poglądami. (Fot. Getty Images)

Warto jest też wprost pytać partnera o poglądy, dzięki temu pomożemy sobie w dokonaniu wyboru i po prostu dowiemy się czy do siebie pasujemy. Miłość wymaga ustępstw i kompromisów w obie strony, więc pewne rzeczy musimy ustalić. Im wcześniej, tym lepiej.

Kobieta a islam

Nic innego, tylko obserwacja partnera i jego otoczenia pozwoli dowiedzieć się nam coraz więcej o tym jakim jest człowiekiem nasz wybranek. Musimy zwrócić uwagę jak wypowiada się o kobietach oraz jak je traktuje. Dzięki temu będziemy mieć szerszy ogląd tego, jaki jest jego pogląd na rolę kobiety.

Jeśli od początku, krok za krokiem, stawia nam coraz więcej zakazów i nakazów ze względu na naszą płeć, uciekajmy, póki możemy, zwłaszcza jeśli naciska na wyjazd do jego kraju, małżeństwo i dzieci. Wiele jest historii kobiet, które popełniły ten błąd omamione oryginalną urodą i słodkimi słowami, a skończyły tragicznie.

Część kobiet z własnej woli przechodzi na wiarę islamu. Tak jest im dobrze, więc nie powinniśmy w to ingerować. O kobietach muzułmankach krąży też wiele nieprawdziwych informacji, w które często wierzymy nie zadając sobie trudu weryfikacji tego, co usłyszeliśmy. Jednym z często słyszanych przeze mnie stwierdzeniem, jest zakaz pracy dla muzułmanek. Islamskim kobietom wolno pracować, stąd też od sklepów po kliniki dentystyczne spotkamy muzułmanki, które o dziwo uśmiechają się i rozmawiają również z mężczyznami.

Pamiętajmy, że każda kobieta może żyć w piekle stworzonym przez partnera bez względu na religię, jaką wybranek wyznaje.

Różne poziomy wiary

Muzułmanie, podobnie jak katolicy, na różnym poziomie są wyznawcami swojej wiary. Mamy radykalnych islamistów, ale także ludzi, którzy tylko z nazwy są muzułmanami. Mimo to nie modlą się, piją alkohol, palą papierosy i generalnie prowadzą tryb życia jak inni. Słabej wiary muzułmanie również przyjmują wiarę swoich wybranek, choć jest to rzadziej spotykane niż kobiety przechodzące na islam dla mężczyzn.

Nie tylko wyznanie, ale również tradycja w danej rodzinie ma tu znaczenie, dlatego warto poznać najbliższych naszego muzułmańskiego partnera. To pokaże nam w jaki sposób my i nasze dzieci będą traktowane przez przyszłego męża.

A jakie są Wasze doświadczenia ze związku z muzułmaninem?

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.06 / 114

Komentarze
 • Lol
  3 lutego, 10:13

  Same slogany i ogólniki mogłaby się autorka troche postarać

 • Arab
  3 lutego, 10:17

  Cóż to za głupoty o nas piszą?

 • Kama
  3 lutego, 11:42

  Duzo zes nie napisala kazda znnas ma euzne doswiadczenia ale take zwiaski nie sa negatywne tylko trzeba obydwoje pracowac bad mauzenstwem

 • Adam
  3 lutego, 11:48

  Rozumiem, ze to taki mini poradnik dla polek za granica, zwlaszcza tutaj.

 • Www
  3 lutego, 11:56

  Miło przeczytać artykuł w którym jest duzo prawdy.bardzo malo takich.zgodze się że z tą wiarą nie ma sie co wiązać.widac jak się zachowują i kim jest u nich kobieta.trzymajcie się od nich z daleka.

 • Weq
  3 lutego, 12:38

  a o scietej glowie lub zanozowaniu jak bedzie chciala zostawic to gdzie jest ???

 • Czytelnik anonimowy
  3 lutego, 13:00

  Artkuł nic nowego nie wnosi. Najlepsza rada: zapytajmy naszego przyszłego męża o to kim jest to z pewnością powie nam prawdę. Autorka zapomniała dodać, że i tak każda z kobiet uważa, że :""Mój jest inny".

 • Bzdura
  3 lutego, 13:03

  Po pierwsze artykuł usiłuje porównać, że i katolicy i muzułmanie tak samo źle traktują kobiety. Otóż nie. Jeśli Polak katuje kobietę, to najczęściej jest to konkubent, alkoholik. To jest kat, a nie katolik. Poza tym wiara katolicka, nakazuje miłować bliźniego jak siebie samego. Inaczej muzułmanie, którzy mają święty nakaz zwalczania niewiernych. Także kat to nie to samo co katolik.

 • Ses
  3 lutego, 14:29

  A co takiego dziwnego robi radykalny katolik? Może to , że co niedziela chodzi na Mszę Świętą? Dla mnie , określenie, radykalny katolik to jakaś nowomowa. Może być np gorliwy katolik.

 • Hahaha
  3 lutego, 14:36

  dramat ten tekst,napisz kobito dlaczego tylko islamisci moga zmuszac do przejscia na islam wyzwolone panny z europy ,ale z drugiej strony muzulmanki nie moga przyjaznic sie z katolikami nie mowiac juz o tym by przeszly na chrzescijanstwo. te zwiazki to wiezienie,ale z drugiej strony puste geny same sie neutralizuja. SWIAT ZWaRJOWAL

 • Arab z Arabii
  3 lutego, 18:44

  Arab kocha mocniej!

 • Velociraptor
  3 lutego, 21:02

  Może warto byłoby rozdzielić sunnitów i szyitów, bo islam się naprawdę znacząco różni gdy wziąć pod uwagę odłam. Opisać podstawy wierzeń, by odczarować trochę tą wrogość wynikającą z braku zrozumienia. Poszczególne kraje muzułmańskie bardzo różnie wdrażają też prawo szariatu. Przecież w temacie można by się rozpisać na dziesiątki stron. Strasznie głupio publikować artykuł "polki lubią śniadych, ale potem płaczą, czasem żyje im się dobrze a czasem nie, więc trzeba uważać".

 • ''lub czasopisma'' olek
  4 lutego, 00:30

  ostatnio uciekał taki jeden z dzieckiem porwanym matce, przez całā polske i go zlapali na orlenie tuż przed granicā, ale to odosobniony przypadek był ;) artykuł na medal

 • A ty zapytalas swojego
  4 lutego, 07:11

  męża czytelnik anonimowy , hahaha

 • Isabelle
  4 lutego, 08:36

  Jaczawsze tylko umawialam sie z opcokrajowcami.Jestem za wysokie progi na januszy nogi!Teraz mam menza Anglika i jestem z tego dumna i wszyscy mi zazdroszcza.Steve jest managerem w duzej firmie!

 • Velociraptor
  4 lutego, 12:16

  Isabelle:
  "Jaczawsze", "opcokrajowcami", "menza" - polak by cię nawet nie zrozumiał, jedyna twoja nadzieja więc w "opcokrajowcah".
  Poprawna polszczyzna to za wysokie progi dla ciebie.

 • Nie polka
  6 lutego, 10:09

  Powiem wam tak.... Wyszlam za maz za polaka- katolika.(ja nie polka) Masakra. Ciagle tylko do kosciola chodzil a w domu zawsze byl horror. Fizyczne i psychyczne znecanie sie nademna i dziecmi. Za wczas sie opamietalam. Teraz jestem szczescliwa jak nigdy przedtem.mam juz dosc polakow ktorzy tylko znecaja sie nad slabsza plecia. Zycze wszystkim milego dnia😊

 • Em Ka
  6 lutego, 13:12

  Nowoczesni i tolerancyjni wyznawcy religii pokoju sa bardzo mili, gdy probuja poderwac nie-muzulmanki. Natomiast ich milosc blizniego i tolerancja konczy sie tam, gdzie muzulmanka zaczyna sie umawiac z nie-muzulmaninem. Nawet ci najbardziej nowoczesni muzulmanie nie toleruja ani zartow, ani krytyki pod adresem ich proroka. Vide przypadek francuskiej lesbijki, ktora ukrywa sie w domu po tym, gdy powiedziala w internecie, ze islam to religia nienawisci.

 • Rolnik szuko zony
  7 lutego, 15:42

  Nalezy wiedziec aby sie noe wiązać

 • DziadekMroz
  7 lutego, 23:58

  A co warto wiedziec przed zwiakiem z muzulmanka? Ha? NIc? I do powinno Wam do myslenia.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 27.02.2020
GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

Sport


Reklama