Menu

Bez miłości. Inne powody, dla których mężczyźni decydują się na związek

Bez miłości. Inne powody, dla których mężczyźni decydują się na związek
Czy mężczyźni kalkulują, jeśli chodzi o związki?... (Fot. Getty Images)
Wielu panów za punkt honoru stawia sobie posiadanie atrakcyjnej lalki, którą mogą się pochwalić w towarzystwie. W takim przypadku charakter czy poziom inteligencji, dopasowanie, nie gra roli.
Reklama

Od wieków to mężczyźni maja opinię bardziej decyzyjnych, a kobiety są tymi przystającymi na decyzję panów. Rosnący feminizm sprawił, że role się niejako wyrównują, my coraz częściej stawiamy warunki. Nie jest też sekretem, iż nawet gdy mezczyznom wydaje się, że to oni rządzą, w rzeczywistości to właśnie kobiety są górą w związku, zwłaszcza jeśli mężczyzna ma uczucia do swojej wybranki.

Jednak mężczyźni nie wiążą się jedynie "z miłości", a inne powody dla których to robią, występują równie często jak w przypadku kobiet.

Seks

To chyba najbardziej znany, inny niż uczucie powód z jakiego panowie wchodzą w relacje. W czasach tindera, instagramu, facebooka, mężczyźni bardziej odważnie niż przed erą social mediów, "polują" na okazję niezobowiazujacego seksu, często tylko po to spotykając się z daną kobietą. Jednak, każdy kij ma dwa końce, a panie chętnie przystaja na takie relacje, z tego samego powodu.
Mężczyźni też częściej niż kobiety korzystają z usług prostytutek, a także "utrzymanek", które w zamian za wynajem mieszkania, prezenty, czy nawet stałą pensję zgadzają sie by być panią do towarzystwa i seksu. Niestety, ci sami mężczyźni mają żony, dzieci, ale w rodzinnym gniazdku wieje nudą, wiec decydują się na twgo rodzaju transakcję wiązaną.

Wielu panów potrafi też być jakiś czas w związku, praktycznie wyłącznie z powodu łatwego dostępu do uciech cielesnych, co też jest stosunkowo proste do zauważenia przez kobiety.

Czy mężczyźni wiążą się z kobietami tylko dla seksu?... (Fot. Getty Images)

Pieniądze i inne

Generalnie mówi się, że to kobiety polują na majątki mężczyzn, jednak czasy się zmieniają i coraz częściej to właśnie panie zarabiają więcej. Panowie więc czasami są w związku dla korzyści majątkowych, dla mieszkania, czy awansu w pracy. Coraz częściej też panowie stają się utrzymankami starszych i bogatych kobiet. Z takiiej relacji jest też ciężko im wyjść, więc potrafią wiele przemilczeć, podobnie jak kobiety, byle tylko nie stracić źródła utrzymania.

Od wielu lat mężczyźni polują też na panie z odpowiednim pochodzeniem, by dostać paszport, lub pozwolenie na przebywanie w danym kraju. W przypadku tego procederu, panowie robią to bezlitośnie, często m ają w swoich krajach prawdziwe rodziny a nawet dzieci. Część kobiet wyczuwa ten spisek stosunkowo wcześnie, inne się na to godzą za pieniądze, lub z powodu uczucia, jeszcze inne są tak zakochane, że do końca są przekonane do uczucia wybranka, który czasem niespodziewanie znika tuż po zawarciu związku małżeńskiego.

Dzieci

Mężczyźni pozostają w związkach również jedynie dla dobra dzieci, lub co gorsza muszą udawać małżeństwo, ktore już od lat w rzeczywistości nie istnieje. Dzieje się tak dlatego, że wciąż to właśnie kobiety dostają pod opiekę dzieci po rozwodzie, a nierzadko wprost mówią swoim mężom, że jeśli od nich odejdą, to nie zobaczą już więcej dzieci. Sytuacja taka jest bardzo trudna i panowie potrafią tkwić latami w takiej relacji. Czasami między małżonkami znowu rodzi się uczucie, lub partner odchodzi do innej kobiety, jednak mężczyzna “bije” się w takim przypadku z myślami, gdyż koniec końców społeczeństwo wyda wyrok: to on porzucił rodzinę, więc jest zły.

Dzieci też bywają przyczyną, dla której mężczyźni zawierają związek małżeński, choć zdają sobie sprawę, że nie zawierają go z miłością swojego życia. Jesteśmy wychowani w społeczeństwie, gdzie wciąż jeszcze tkwi przekonanie, iż “wypada” się ożenić, gdy partnerka zajdzie w ciążę. Takie małżeństwa jednak często są jedynie “na papierze”, a partner przelewa swoją miłość jedynie na dziecko. lub co gorsza, brakuje nawet uczuć do malca.

Wielu mężczyzn obawia się ślubu, chyba że... (Fot. Getty Images)

Gosposia

Panowie niestety często wychowywani są przez swoje matki na synów. Od małego mają wszystko podstawiane pod nos, od gotowania, przez pilnowanie zasobu majtek i skarpetek, robienia prania, do bycia menadżerem życia. Tacy panowie później szukają sobie drugiej matki na partnerkę i oczekują od niej, tego do czego zostali przyzwyczajeni przez wiele lat w domu. Jeżeli kobieta w porę to zauważy, ma szansę zmienić ten stan rzeczy i nauczyć partnera bycia dorosłym mężczyzną, który powinien tak właśnie się zachowywać. Jeśli panowie jednak z powodu prób pokaznia przez kobietę, że nie zamierzają one być “drugą” mamą, obrażą się, to lepiej się z takiego związku wycofać.

Patrzcie i podziwiajcie

Wielu panów za punkt honoru stawia sobie posiadanie atrakcyjnej lalki, którą mogą się pochwalić w towarzystwie. W takim przypadku charakter czy poziom inteligencji, dopasowanie, nie gra roli. Ta kobieta ma tylko wyglądać, więc biedulka z czasem to rozumiejąc dwoi się i troi by tą rolę pełnić a gdy czas leci, stosuje wszelkie zabiegi, by sprostać wymaganiom wybranka. Niestety taki typ lubi wymieniać panie na lepszy i młodszy model.

Nie dla wszystkich panów partnerka jest tą wymarzoną... (Fot. Getty Images)

Emigracja

Życie na emigracji w Wielkiej Brytanii często zmusza do różnych decyzji, których nie podjęlibyśmy w innych warunkach, żyjąc w Polsce. Dlatego do powyżej wymienionych przyczyn, które występują niezależnie od miejsca zamieszkania, dochodzą wyjątkowe okoliczności, w których mężczyźni wchodzą w związki z przyczyn, które wykreowane zostały dzięki systemowi pomocy społecznej Wielkiej Brytanii. I choć mężczyźni znacznie rzadziej decydują się na związek z kobietą dla tak zwanych benefitów, czy mieszkania socjacjalnego, gdyż większość z nich pracuje i potrafi się utrzymać na Wyspach, część z nich przystaje na taki związek.

Część par jest świetnie zorientowana, zwłaszcza mowa o parach z dziećmi, ile im przysługuje zasiłków będąc razem, ile osobno i często na tej podstawie kalkulują, czy opłaca im się mieszkać razem, czy osobno. Mężczyźni kierują się tym wchodząc w związki, po czym szybko wprowadzają się do partnerek, zwłaszcza gdy te są samotnymi matkami. A one, doświadczone życiem “single mum” równiez często na to przystają. Jest to niekiedy tranzakcja wiązana, mężczyzna ma dach nad głową, kobieta pomalowane ściany i przybite gwoździe.
Bezdzietne pary też decydują się na wspólne mieszkanie ze względów finansowych i mężczyźni często zostają w takich związkach wyłącznie dla posiadania czterech kątów tańszym kosztem.

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wchodzą w związki ze sobą również z przyczyn innych niż miłość. Niektóre pary tej miłości uczą się, bądź odnajdują ją później, inne żyją ze sobą jak najlepsi przyjaciele. Jednak w takich relacjach jest pewien niedosyt. Zanim jednak kogoś ocenimy, zastanówmy się co nim kierowało i postarajmy się bardziej zrozumieć jego sytuację. Nie wydawajmy zbyt pochopnie wyroków, gdyż czasami związek, któy oceniamy jako wyzysk ze strony partnera, okazuje się być czymś zupełnie odwrotnym.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 2.74 / 44

Czytaj więcej:

Bez miłości. Inne powody, dla których kobiety decydują się na związek

Komentarze
  • Edamski ser
    29 grudnia 2019, 15:04

    ciekawe spostrzeżenia

  • Dorota Kosko
    29 grudnia 2019, 18:35

    Edamski ser - ciekawe, czy nie, występują częściej niż myślimy ;)

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 28.01.2020
GBP 5.061 złEUR 4.279 złUSD 3.884 złCHF 4.009 zł

Sport


Reklama