Menu

10 błędów, które popełniasz na portalach randkowych (i jak im zapobiec)

10 błędów, które popełniasz na portalach randkowych (i jak im zapobiec)
Świat aplikacji randkowych to podróż, z której nikt z nas nie wyjdzie bez szwanku. Warto jednak wiedzieć, jakich błędów unikać! (Fot. Getty Images)
Wszyscy na jakimś etapie życia szukamy miłości - a w dzisiejszych czasach jest to niemal równoznaczne z założeniem konta w appce randkowej. Ale czy robimy to tak, jak należy? 
Reklama

Okazuje się, że znalezienie wartościowych osób w sieci, które będą idealnie do nas pasować, wymaga czegoś więcej niż tylko bezmyślnego ruchu kciuka w prawo lub lewo.

Jeśli Twoje doświadczenia z aplikacjami randkowymi były niezbyt pozytywne i prowadziły donikąd, bądź kończyły się spotkaniami z nudnymi osobami, nie oznacza to, że cały świat randek online należy wyrzucić do kosza. Najprawdopodobniej popełniłeś mnóstwo błędów. I nic dziwnego - ekspert od randkowania Neil Wilkie udzielił dla dziennika "Metro" serii porad, w których wytknął błędy, które większość z nas popełnia najczęściej. Oto one!

Udajesz kogoś, kim nie jesteś

Może i nie posługujesz się fałszywą tożsamością, ale czy jesteś w 100% sobą?

Każde zakłamanie rzeczywistości z góry skazuje każdą relację na niepowowdzenie. Jak mógłbyś rozwinąć swoje uczucia do kogoś, gdy nie jesteś pewien, że ta osoba lubi Cię takiego, jakim naprawdę jesteś?

"Jak mawiał Mark Twain, jeśli mówisz prawdę, nie musisz pamiętać tego, co powiedziałeś" - wskazuje specjalista Neil Wilkie.

"Bądź dumny z tego kim jesteś, a wtedy znajdziesz osobę, która właśnie takiego Cię pokocha" - dodał.

Szukasz ideału

"Wszyscy marzymy o poznaniu idealnego partnera. O takiej osobie, której zazdrościć nam będą wszyscy przyjaciele" - tłumaczy Neil Wilkie.

"Miło jest marzyć, ale rzeczywistość może być rozczarowaująca. Jeśli widzisz kogoś, kto wygląda nieskazitelnie i perfekcyjnie, pamiętaj, że mógł poświęcić temu wiele godzin, a za całością kryje się np. narcyzm. Również zazdrość ze strony przyjaciół może być toksyczna" - dodaje.

"Dlaczego zamiast tego nie poszukasz kogoś, kto Cię po prostu pokocha i stworzy z Tobą piękną, trwałą i pełną miłości relację? Kogoś kto jest piękny w środku i na zewnątrz. Kogoś, kto zakocha się w Tobie i Twoich niedoskonałościach?" - pyta ekspert.

Jesteś nierealistyczny

Jeśli wyznaczysz sobie listę cech, które musi posiadać poszukiwana przez Ciebie sympatia, możesz znacząco odciąć się od ludzi, którzy mają potencjał do tego, by Cię uszczęśliwić.

"Nie ograniczaj się do ludzi o konkretnym wzroście, kolorze oczu, czy znakach zodiaku" - radzi specjalista.

"Całe życie jest kompromisem. Skoncentruj się na tym, co naprawdę jest dla Ciebie ważne. Na wartościach, które nie podlegają jakimkolwiek negocjacjom. Na końcu ponownie przefiltruj swoje oczekiwania. Te kilka centymetrów tu czy tam nie jest tak ważne, gdy skupisz się na tym, co naprawdę czujesz" - dodaje.

Zastanów się dwa razy, zanim kogoś odrzucisz tylko dlatego, że nie spełnia w 100% Twoich oczekiwań. (Fot. Getty Images)

Bawisz się innymi ludźmi

"Nie bądź złą osobą - karma randkowa zawsze wraca" - wyjaśnia.

"Randki online to plac zabaw, na którym ludzie mogą doznać urazu. Brak szacunku do innych i gra na ich emocjach to coś niewybaczalnego" - podkreśla Neil Wilkie.

Sugeruje, aby "traktować innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani". "Nawet jeśli ktoś przestał Ci się podobać, bądź wobec niego szczery i delikatny" - wskazuje.

Chcesz wszystkiego "na już"

Staraj się nie zniechęcać, jeśli nie zostaniesz od razu zalany wiadomościami od osób, które Ci się podobają. Jeśli wchodzisz na appkę randkową i oczekujesz natychmiastowych rezultatów, możesz szybko się rozczarować - i w efekcie nawet usunąć aplikację. 

Miej bardziej realistyczne oczekiwania i zrozum, że "te" rzeczy wymagają czasu.

"Jeżeli po roku czasu nadal korzystasz z appki i nikt do Ciebie nie pisze, to albo jesteś na złej stronie, albo Twoje zdjęcie i opis profilu nie pasuje do celu, który sobie ustaliłeś" - zauważa Neil Wilkie. 

"Być może także Twoje kryteria dopasowania są zbyt wąskie. Może w Wielkiej Brytanii nie ma żadnych wolnych milionerów z sześciopakiem?" - ironizuje.

"Bądź cierpliwy, wytrwały i regularnie dopieszczaj swój profil" - radzi.

Poddajesz się za szybko

Przykro nam, ale korzystanie z appek randkowych to nie wizyta w TK Maxx po wypłacie. Nie uda Ci się wyjść z tego bez urazu - będziesz miał przykre doświadczenia, dowiesz się, czym jest ghosting, a pewnego dnia ktoś napisze Ci coś niemiłego.

"Potraktuj to jako podróż, podczas której masz okazję poznać nowych ludzi i prowadzić ciekawe rozmowy. Kto wie, może to doświadczenie pozwoli Ci znaleźć kogoś ciekawego?" - wskazuje ekspert.

Korzystanie z appek randkowych może być frustrujące i możesz chcieć je usunąć. Jeśli tak jest oznacza to, że stosujesz niewłaściwe podejście. (Fot. Getty Images)

Nie odpowiadasz na wiadomości

"To niegrzeczne i nierozważne. Jak się czujesz, gdy widzisz kogoś idealnego, wysyłasz mu wiadomość i nie dostajesz odpowiedzi? Ile razy logowałeś się pełen nadziei, aby doświadczyć rozczarowania, gdy zobaczyłeś pustą skrzynkę odbiorczą?" - zauważa Neil Wilkie.

"Jeśli po prostu nie jesteś zainteresowany, odpisz szybko, delikatnie i stanowczo: nie, dziękuję. Unikaj bycia niegrzecznym. Jeśli możesz komuś przekazać informację zwrotną, która pomoże mu w podróży, zrób to" - dodaje.

"Jeśli ktoś będzie stawał na głowie, aby się z Tobą spotkać, nie ignoruj go. Napisz, że po prostu nie uważasz, aby ta osoba była dla Ciebie odpowiednia" - sugeruje.

Bierzesz wszystko zbyt serio

Pamiętaj - randkowanie w swoim założeniu ma być zabawne. Jeśli po kilku dniach w appce randkowej jesteś sfrustrowany i przygnębiony, powinieneś zrobić sobie chwilę przerwy, bo prawdopodobnie nie jesteś na to gotowy.

Naucz się, że nie potrzebujesz drugiej osoby w swoim życiu - jej pojawienie się może być jedynie dodatkowym bonusem.

"Upewnij się, że traktujesz randki w sieci z lekkością i poczuciem tego, że dobrze się bawisz" - radzi ekspert.

Postrzegasz randkowanie jako cel, a nie podróż

"Więc chcesz poznać pana lub panią, wziąć ślub w zamku i mieć idealne życie małżeńskie. Najlepiej jeszcze dziś, a w najgorszym wypadku jutro. Ale czy naprawdę tego pragniesz? A może chcesz fascynującej i zabawnej podróży, podczas której odkryjesz siebie, innych ludzi i poznasz świat ludzkich relacji z innego punktu widzenia?" - pyta Neil Wilkie.

"Nie spiesz się i ciesz się podróżą" - kwituje.

Daj sobie szansę na znalezienie miłości! (Fot. Getty Images)

Nie masz jasności co do tego, czego chcesz

To jest klucz. Kiedy tak naprawdę nie znasz siebie i swoich priorytetów, będziesz szukać wszystkich niewłaściwych ludzi, a Twoje romantyczne doświadczenia będą dalekie od satysfakcjonujących.

"Jeśli wiesz, czego naprawdę chcesz, jest znacznie bardziej prawdopodobne, że to dostaniesz. Poświęć trochę czasu na zastanowienie się, jakie życie chcesz prowadzić i jak chcesz się czuć. Następnie upewnij się, że Twój profil to pokazuje i poszukaj osób, które chcą czegoś podobnego" - dodaje i podkreśla jak ważne jest, aby "nasz opis i zdjęcie dawał właściwy przekaz". 

A jakie są Wasze doświadczenia z randkowaniem w sieci? Może macie jakieś inne porady? Dajcie znać w komentarzach!

Powyższy artykuł powstał w oparciu o materiał Ellen Scott i Neila Wilkiego poświęconego błędom w randkowaniu, który ukazał się w serwisie Metro.co.uk.

Twoja ocena:

Już zagłosowałeś!

Aktualna ocena: 5.25 / 4

Komentarze
 • Ryba
  13 września, 09:48

  Z moich dotychczasowych doświadczeń randkowanie online to jedna wielka porażka ludzie nie szukają poważnych relacji tylko zabawy, obrażają I wysyłają obrzydliwe video tak się zastanawiam dlaczego tyle jade I złych emoji jest w ludziach....

 • Darek
  13 września, 13:18

  Na portalach randkowych najwięcej jest dziewcząt szukających sponsora a nie miłości. A także facetów chcących na raz panienkę zaliczyć. Szkoda na to czasu. Miłość można znaleść tylko w realnym świecie.

 • Gucia
  14 września, 15:41

  Tinder dziala dziwnie ale ciagle sporo ludzi w UK jest na polishhearts a co ciekawe polishdaing juz nie istnieje.

 • Ktos
  15 września, 14:07

  Portale randkowe to porazka spedzilam wiele lat szukajac wartosciowego czlowieka i nigdy nikogo takiego Nie poznalam .
  Badoo Christian Connection to wszystko rubbish .

 • Agat
  19 września, 11:57

  Oczywiscie ze mozna spotkac wartosciowa osobe online ! SPOTKAC online, POZNAC w realnym swiecie. Jesli chcecie pisac w nieskonczonosc to nie ma sensu. Jesli zapoznac sie w apce po to, zeby na zywo zweryfokowac znajmosc - to ma sens. Proste... Umawiac sie na spotkania i weryfikowac, zamiast budowac fantazje oparte na samym pisaniu. Internet to lzdecydowanie lepsza przestrzen by kogos spotkac, w porownaniu ze stacja metra, pubem tudziez shopping centre.

Dodaj komentarz
Reklama
Reklama

Waluty


Kurs NBP z dnia 21.09.2021
GBP 5.3827 złEUR 4.6154 złUSD 3.9337 złCHF 4.2489 zł
Reklama

Sport


Reklama
Reklama