Menu

Czwartek4You: Mapa drogowa do rozwoju przyjaznych dla środowiska silników samochodowych

SpotkaniaOnline
Czwartek4You: Mapa drogowa do rozwoju przyjaznych dla środowiska silników samochodowych
Stowarzyszenie Techników Polskich w Wielkiej Brytanii zaprasza na kolejne czwartkowe spotkanie z ciekawym gościem.

Prelegentem w ramach czwartkowych spotkań będzie prof. Mirosław L. Wyszyński, MEng PhD Warsaw, MSAE, MSIMP.

Profesor Wyszyński jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej (1971). W 1976 roku uzyskał tytuł doktora nauk technicznych (dr inż.) w Instytucie Techniki Cieplnej. Od 1980 roku wykłada na Uniwersytecie w Birmingham, gdzie obecnie jest emerytowanym profesorem termodynamiki.

Swoją wiedzę z pogranicza Inżynierii Mechanicznej i Chemicznej wykorzystał do stworzenia działalności badawczej w zakresie reformingu pokładowego paliwa gazami spalinowymi z silników spalinowych.

Stworzył Grupę Future Power Systems, która jest obecnie powszechnie uznawana za lidera w zastosowaniu tej technologii do HCCI, silników Diesla i biopaliw.

Profesor Wyszyński ma na swoim koncie około 240 publikacji i wiele dużych grantów badawczych finansowanych przez rady badawcze, instytucje publiczne i przemysłowe oraz wszechstronne i szybko rozwijające się laboratorium silnikowe wnosi wkład w bieżącą działalność naukowców oraz badania studentów.

Prezentacja pod nazwą "Roadmap to development of environmentally friendly vehicle engines" zostanie wygłoszona w języku polskim (język angielski na życzenie), slajdy natomiast będą prezentowane w języku angielskim.

Zapraszamy serdecznie!

Spotkanie online – ZOOM
Czwartek 25 Lutego 2021, godz. 19:00

Więcej informacji: 

Reklama
Ostatnio dodane
Reklama