Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Nagi protest w Izbie Gmin. "Są ważniejsze sprawy niż Brexit"

Nagi protest w Izbie Gmin. "Są ważniejsze sprawy niż Brexit"
Mimo protestu, obrady parlamentu nie zostały przerwane. (Fot. ITV/screenshot)
Londyńska policja zatrzymała wczoraj 12 aktywistów, którzy w ramach protestu przeciwko bierności posłów wobec zmian klimatu rozebrali się do półnaga i próbowali przykleić do dźwiękoszczelnej ściany na galerii Izby Gmin.

Mimo protestu, obrady parlamentu nie zostały przerwane. Po nieudanych negocjacjach z aktywistami policja wynosiła ich kolejno z galerii dla publiczności, która znajduje się piętro nad główną izbą obrad.

Demonstranci - który stali na galerii jedynie w bieliźnie i z hasłami klimatycznymi napisanymi na gołym ciele - zostali w ciągu kilkunastu minut aresztowani przez policję, a następnie oskarżeni o obrazę moralności publicznej.

Do incydentu doszło w trakcie debaty nad alternatywnymi propozycjami na rozwiązanie trwającego impasu ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE przed wieczornym blokiem głosowań w tej sprawie.

Jedna z protestujących przekazała w rozmowie z agencją Press Association, że grupa chciała zwrócić uwagę na "oczywisty problem, o którym się nie mówi". "Mnie osobiście nie obchodzi Brexit i uważam, że są ważniejsze sprawy" - tłumaczyła. 

    Kurs NBP z dnia 29.06.2022
    GBP 5.4215 złEUR 4.6809 złUSD 4.4533 złCHF 4.6611 zł

    Sport