Menu

Cadbury gromadzi zapasy na twardy Brexit

Cadbury gromadzi zapasy na twardy Brexit
Cadbury przygotowuej się na Brexit. (Fot. Getty Images)
Właściciel fabryki Cadbury gromadzi zapasy czekolady, ciastek i składników, przygotowując się na ewentualność twardego Brexitu - donosi 'The Times'. Mondelez Europe podkreśla jednak, że ma cały czas nadzieję na korzystną umowę między Wielką Brytanią a UE.
Reklama

Choć właściciel Cadbury wolałby, aby Zjednoczone Królestwo opuściło Unię z dobrym porozumieniem, to firma przygotowuje się na twardy Brexit.

“Podobnie jak cały sektor żywności i napojów na Wyspach wolelibyśmy dobrą umowę, gwarantującą swobodny przepływ produktów, ponieważ miałoby to mniejszy wpływ na brytyjskich konsumentów. Jednocześnie zabezpieczamy się, gromadząc większe ilości składników i gotowych produktów. Robimy tyle, na ile pozwalają nam daty przydatności wyrobów do spożycia” - poinformował Hugh Weber, prezydent Mondelez Europe, dodając, że firma opracowała plan awaryjny, ze względu na to, iż Wielka Brytania nie jest samowystarczalna pod względem składników do produkcji żywności.

Mondelez jest jednym z największych producentów przekąsek na świecie. Posiada takie marki jak Oreo, Cadbury, BelVita, Milka i Mikado. Działa w 160 krajach.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.02.2020
  GBP 5.096 złEUR 4.240 złUSD 3.910 złCHF 3.985 zł

  Sport


  Reklama