Menu

Żółte ostrzeżenie dla ulewnego deszczu w Londynie

Żółte ostrzeżenie dla ulewnego deszczu w Londynie
W Londynie dziś sporo popada... (Fot. Getty Images)
Prognostycy z Met Office wydali dziś żółte ostrzeżenie w związku z zapowiedzią silnych opadów deszczu. Pogodowy alert obejmuje Londyn, południową Anglię oraz Walię.
Reklama

Eksperci od pogody ostrzegają mieszkańców Londynu zwłaszcza przed możliwością nagłego zalania domów. Obfite opady deszczu, które mają pojawić się po południu, potrwają do wieczora, a w niektórych regionach mogą potrwać do jutra.

Mieszkańcy brytyjskiej stolicy powinni dziś mieć przy sobie parasol. (Fot. Getty Images)

Władze miejskiego transportu ostrzegają z kolei przed zakłóceniami w kursowaniu pociągów i autobusów. Komunikacja w całym mieście może być utrudniona, więc należy przygotować się na dłuższą podróż.

Żółty alarm obowiązuje od dziś od 14:00 do 23:00. 

Synoptycy z Met Office dodali, że w niektórych miejscach może dojść do przejściowych problemów z zasilaniem. O sprawie zostały już poinformowane odpowiednie służby, które "trzymają rękę na pulsie".

W niektórych regionach UK już od rana pada deszcz. Meteorolodzy przekazali jednak, że są to niewielkie opady, a te obfite nadejdą dopiero w ciągu dnia. "Spodziewamy się w Londynie ponad 3 centymetrów wody na godzinę" - można przeczytać w komunikacie Met Office.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama