Menu

Sieć EE uruchomiła 5G w największych miastach

Sieć EE uruchomiła 5G w największych miastach
Wielka Brytania stała się pierwszym krajem w Europie, który oferuje sieć 5G. (Fot. Twitter/@EE)
Sieć EE włączyła wczoraj zasięg 5G w sześciu brytyjskich miastach, dając klientom dostęp do nieosiągalnych do tej pory prędkości internetu. Obecnie zasięg jest ograniczony do Londynu, Cardiff, Belfastu, Edynburga, Birmingham i Manchesteru, ale już trwają zaawansowane prace, aby nową technologię wdrożyć w całym kraju.
Reklama

Technologia 5G jest następną generacją sieci komórkowej i oczekuje się, że będzie oferować prędkości internetowe kilka razy większe niż w przypadku generacji 4G. Umożliwi również obsługę wielu urządzęń, co będzie miało pozytywny wpływ na rozwój tzw. internetu rzeczy.

Po uruchomieniu prędkość przesyłu może wynieść nawet 1GB/s, co umożliwia np. pobranie filmu Full HD w trzy sekundy. Wraz z szybszymi prędkościami, 5G powinno zapewnić bardziej niezawodne połączenie, ponieważ więcej osób może uzyskać dostęp do większej ilości danych w tym samym czasie.

Sieć EE zamierza rozszerzać zasięg 5G o kolejne miasta jeszcze w tym roku. (Fot. Twitter/@EE)

Aby uzyskać dostęp do 5G, klienci muszą posiadać kompatybilne telefony, a także zapłacić za jeden z planów danych EE 5G. Ceny zaczynają się od 54 funtów miesięcznie.

Obecnie na rynku znajduje się wiele telefonów obsługujących 5G takich marek jak Samsung, OnePlus, LG czy HTC.

Operator EE świętował uruchomienie 5G specjalnym eventem, na którym wystąpił popularny londyński raper Stormzy.

"To początek podróży 5G do Wielkiej Brytanii i wspaniała wiadomość dla naszych klientów, którzy chcą i potrzebują najlepszych połączeń. Zaczęliśmy od 5G w niektórych z najbardziej ruchliwych części Wielkiej Brytanii" - przekazał Marc Aller, dyrektor generalny działu konsumenckiego BT. 

5G pojawi się w kolejnych 7 miastach 3 lipca, a do końca roku zasięg będzie rozszerzony jeszcze o 12 miast.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama