Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sieć EE uruchomiła 5G w największych miastach

Sieć EE uruchomiła 5G w największych miastach
Wielka Brytania stała się pierwszym krajem w Europie, który oferuje sieć 5G. (Fot. Twitter/@EE)
Sieć EE włączyła wczoraj zasięg 5G w sześciu brytyjskich miastach, dając klientom dostęp do nieosiągalnych do tej pory prędkości internetu. Obecnie zasięg jest ograniczony do Londynu, Cardiff, Belfastu, Edynburga, Birmingham i Manchesteru, ale już trwają zaawansowane prace, aby nową technologię wdrożyć w całym kraju.
Reklama

Technologia 5G jest następną generacją sieci komórkowej i oczekuje się, że będzie oferować prędkości internetowe kilka razy większe niż w przypadku generacji 4G. Umożliwi również obsługę wielu urządzęń, co będzie miało pozytywny wpływ na rozwój tzw. internetu rzeczy.

Po uruchomieniu prędkość przesyłu może wynieść nawet 1GB/s, co umożliwia np. pobranie filmu Full HD w trzy sekundy. Wraz z szybszymi prędkościami, 5G powinno zapewnić bardziej niezawodne połączenie, ponieważ więcej osób może uzyskać dostęp do większej ilości danych w tym samym czasie.

Sieć EE zamierza rozszerzać zasięg 5G o kolejne miasta jeszcze w tym roku. (Fot. Twitter/@EE)

Aby uzyskać dostęp do 5G, klienci muszą posiadać kompatybilne telefony, a także zapłacić za jeden z planów danych EE 5G. Ceny zaczynają się od 54 funtów miesięcznie.

Obecnie na rynku znajduje się wiele telefonów obsługujących 5G takich marek jak Samsung, OnePlus, LG czy HTC.

Operator EE świętował uruchomienie 5G specjalnym eventem, na którym wystąpił popularny londyński raper Stormzy.

"To początek podróży 5G do Wielkiej Brytanii i wspaniała wiadomość dla naszych klientów, którzy chcą i potrzebują najlepszych połączeń. Zaczęliśmy od 5G w niektórych z najbardziej ruchliwych części Wielkiej Brytanii" - przekazał Marc Aller, dyrektor generalny działu konsumenckiego BT. 

5G pojawi się w kolejnych 7 miastach 3 lipca, a do końca roku zasięg będzie rozszerzony jeszcze o 12 miast.

 

  Komentarze


  • Gruber
   30 maja, 11:33

   Ciekawe ile ludzi umrze przez to a ile zwyczajnie oszaleje ... 5G wyjdzie ludzkości tylną częścią ciała ... To mniej więcej taki sam postęp dla ludzkości jak powstanie pierwszej bomby atomowej ... Summa summarum tyle z tego będzie pożytku ...

  • FC
   30 maja, 15:46

   radze doczytac

  • Gość
   30 maja, 19:53

   a na innych portalach alarmują, że rekordowo wielu ludzi choruje na raka a kompulsywne używanie komórek i uzależnienie od mediów społecznościowych jest chorobą. I tak to kasę zarabiają firma a za skurki uboczne płacimy my czy bezpośrednio tracąc zdrowie czy poprzez budżet państwa w postaci kosztów leczenia. Brilliant !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama