Menu

Lotnisko Heathrow zapłaci za "settled status" swoich pracowników z UE

Lotnisko Heathrow zapłaci za "settled status" swoich pracowników z UE
Heathrow jest największym brytyjskim lotniskiem. (Fot. Facebook/Heathrow Airport)
Londyńskie lotnisko Heathrow zaoferuje tysiącom pracownikom z Unii Europejskiej pomoc finansową, aby ludzie mogli ochronić swoje miejsce pracy w Wielkiej Brytanii po Brexicie - informuje Sky News.
Reklama

Lotnisko odłoży setki tysięcy funtów, aby pomóc pracownikom z Unii Europejskiej ubiegać się o "settled status", co umożliwi im kontynuowanie pracy w Wielkiej Brytanii po wyjściu ze Wspólnoty. Dyrekcja portu twierdzi, że rejestracji w Home Office dokona około 2 600 zatrudnionych na lotnisku Europejczyków.

John Holland-Kaye, dyrektor naczelny Heathrow wyjaśnił telewizji Sky News, że chodzi o wsparcie ludzi, którzy odgrywają cenną rolę w funkcjonowaniu lotniska. 

Lotnisko Heathrow znajduje się w południowo-zachodniej części Londynu. (Fot. Getty Images)

"Widzieliśmy wśród naszych pracowników wiele niepokoju. Ludzie muszą podejmować decyzje dotyczące swoich rodzin, mieszkania czy edukacji. Ma to duży wpływ na ich życie - jak ktoś może dobrze pracować, jeśli ciągle martwi się o te sprawy" -  stwierdził John Holland-Kaye.

"Uważamy więc, że odpowiedzialny pracodawca, taki jak Heathrow, musi zająć stanowisko w tej kwestii, nie tylko po to, aby chronić nasz własny zespół, ale również po to, aby zachęcić inne firmy do robienia tego samego" - zaznaczył Holland-Kaye.

Brytyjski rząd planuje, aby wszyscy imigranci z Unii, którzy chcą mieszkać na Wyspach po Brexicie zarejestrowali się i zaaplikowali o "settled status". Nie wiadomo jednak, czy Brytyjczycy nie zmienią zdania w związku z tą rejestracją, jeśli dojdzie do Brexitu bez porozumienia.

  Komentarze
  • Tm
   15 grudnia 2018, 11:28

   Nie wiadomo jednak, czy Brytyjczycy nie zmienią zdania w związku z tą rejestracją, jeśli dojdzie do Brexitu bez porozumienia? Ja sadze ze wiadomo co sie stanie z Polakami zyjacymi w GB. Pozbawia Nas wszystkich praw lacznie z prawami czlowieka. A nastepnie beda sie nad Nami pastwic, dyskryminowac , atakowac i mordowac. Tak juz zrobili wczesniej. Zreszta z naszymi bohaterami wojennymi co zrobili?

  • Tak
   15 grudnia 2018, 17:11

   Też tak to widzę, strach tam być.....ostatnio bardzo nas poniżają/ każą uczestniczyć w szkoleniach a pracy nie dają, a jak zaproponują to tragiczną-nie do przyjęcia. Nie warto,Rodacy! Nie dajmy się poniżać.

  • Jerry
   16 grudnia 2018, 07:56

   Idź się już leczyć oszołomów,bo po brexicie może być już za późno

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 11.12.2019
  GBP 5.080 złEUR 4.285 złUSD 3.866 złCHF 3.926 zł

  Sport


  Reklama