Menu

Podryw na ulicy będzie kwalifikowany jako "przestępstwo z nienawiści"

Podryw na ulicy będzie kwalifikowany jako "przestępstwo z nienawiści"
Wkrótce do zachowań karanych przez sąd mogą dołączyć niechciane zaloty i słowne zaczepki na ulicy. (Fot. Thinkstock)
Już wkrótce pogwizdywanie, słowne zaczepki i nachalny podryw mogą zostać uznane w Anglii i Walii za przestępstwo kryminalne.
Reklama
Reklama

Przestępstwo z nienawiści (z ang. hate crime) to każda forma ataków ze względu na rasę, pochodzenie, religię, orientację seksualną, niepełnosprawność czy tożsamość płciową.

Wkrótce do tej listy zachowań karanych przez sąd mogą również dołączyć niechciane zaloty wraz z gwizdami i słowne zaczepki na ulicy, czyli wszelkie przypadki męskiego molestowania kobiet - informuje "Metro".

Stella Creasy z Partii Pracy złożyła wniosek o włączenie mizoginii - sytuacji, w której ktoś okazuje uprzedzenie, pogardę lub niechęć wobec kobiet - do nowej ustawy o upskirtingu, zakazującej ukradkowego robienia zdjęć pod spódnicą.

Debatę w tej sprawie rozpoczęła jedna z ofiar upskirtingu, Gina Martin. Kobieta, podczas zeszłorocznego festiwalu, przyłapała na tym dwóch mężczyzn. Natychmiast zgłosiła sprawę na policję, a w odpowiedzi usłyszała, że służby "nic nie mogą z tym zrobić".

Nowe zasady dotyczące seksistowskich przestępstw są właśnie przedmiotem debaty w brytyjskim parlamencie, a posłowie podejmują kroki, aby były one karalne w Anglii i Walii.

Minister sprawiedliwości, Lucy Frazer, oświadczyła w tym tygodniu, że Komisja Prawna zostanie poproszona o rewizję prawa dotyczącego "hate crime".

Przypadki mizoginii będzie można zgłaszać policji. (Fot. Thinkstock)

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.05.2021
  GBP 5.2602 złEUR 4.5298 złUSD 3.7288 złCHF 4.1347 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama