Menu

Brytyjczycy wznawiają loty do Tunezji

Brytyjczycy wznawiają loty do Tunezji
Brytyjczycy znów chętnie latają do Tunezji. (Fot. Thinkstock)
Brytyjskie biuro podróży Thomas Cook wznawia loty do Tunezji po ataku w Susie. Organizator wycieczek rozpoczął sprzedaż wakacji do Tunezji po tym, jak brytyjski rząd zmienił decyzję w sprawie podróżowania do tego kraju w Afryce Północnej.
Reklama
Reklama

Thomas Cook od dzisiaj ponownie przewozi turystów z Wielkiej Brytanii do Tunezji, pierwszy raz od masakry w Susie.

Brytyjski operator turystyczny poinformował, że jego program lotów i wakacji rozpocznie się od trzech lotów w ciągu tygodnia do portu lotniczego Enfidha z Manchesteru, Londynu Gatwick i Birmingham. Oferta rozszerzona będzie od kwietnia o szkockie Glasgow, a od maja o Newcastle oraz London Stansted.

Loty do Tunezji ze Zjednoczonego Królestwa wznowiono po tym, jak brytyjski MSZ złagodził swoje zalecenia dotyczące podróży do tego afrykańskiego kraju. Resort ostrzega jednak przed "podróżami" do niektórych obszarów Tunezji, tych położonych bliżej granicy libijskiej, gdzie - jak napisano w oświadczeniu - "terroryści nadal często próbują przeprowadzać ataki”.

Thomas Cook wznowił sprzedaż biletów klientom w Wielkiej Brytanii w sierpniu 2017 r., a dyrektor zarządzający Chris Mottershead przekazał: "Tunezja jest popularnym celem od dziesięcioleci, a nasze trzy pierwsze loty już zostały wyprzedane, widać więc apetyt naszych klientów".

Do zamachu terrorystycznego w Tunezji doszło w czerwcu 2015 roku. 23-letni zamachowiec zabił 38 osób - 30 z nich miało brytyjskie obywatelstwo. Trzy miesiące wcześniej, w marcu, doszło do ataku w Bardo National Museum – tam zginęło 22 ludzi, w tym jeden obywatel brytyjski.

Rząd Tunezji przez kilkanaście miesięcy wywierał presję na brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych, aby zaczęło przekonywać obywateli, że położony na północnym wybrzeżu Afryki kraj jest już bezpieczny.

W 2014 roku około 440 000 osób z Wielkiej Brytanii odwiedziło Tunezję – podaje krajowe Biuro Turystyczne.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.04.2021
  GBP 5.2727 złEUR 4.5627 złUSD 3.8342 złCHF 4.1473 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama