Menu

Pokazali zdjęcia zamachowca z dnia ataku w Manchesterze

Pokazali zdjęcia zamachowca z dnia ataku w Manchesterze
Kamery zarejestrowały zamachowca na kilka godzin przed zamachem. (Fot. Greater Manchester Police)
Brytyjska policja opublikowała zdjęcia Salmana Abediego - 22-letniego zamachowca z Manchesteru. Wykonano je w dniu przeprowadzenia ataku, w którym zginęły 22 osoby.
Reklama

W dniu ataku Salman Abadi ubrany był w ciemną kurtkę, dżinsy i sportowe buty. Na głowie miał baseballową czapkę. Widać też plecak, w którym - zdaniem policji - najprawdopodobniej znajdowały się materiały wybuchowe.  

Jednym z ostatnich miejsc, do którego mężczyzna udał się przed dokonaniem ataku było mieszkanie w centrum miasta. 

Służby apelują, aby na policję zgłaszały się osoby, które w dniach przed zamachem widziały mężczyznę i mogą udzielić informacji o tym, gdzie wówczas przebywał. Wiadomo już, że 18 maja Abadi wrócił do Wielkiej Brytanii z Niemiec.

Brytyjska policja poinformowała, że "duża część" siatki terrorystycznej ujawnionej w wyniku śledztwa wokół zamachu w Manchesterze została rozbita. Jednocześnie w związku ze sprawą zapowiedziano kolejne zatrzymania.

Jak podała telewizja Sky News, powołując się na informacje Metropolitan Police, że w śledztwie dotyczącym ataku poczyniono "ogromne" postępy, jednak wciąż pozostają ważne wątki do zbadania.

W ataku terrorystycznym, przeprowadzonym 22 maja w Manchesterze, zginęły 22 osoby, a 119 zostało rannych. Do wybuchu bomby podłożonej przez terrorystę samobójcę doszło po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w mieszczącej 21 tys. osób hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena.

 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama