Menu

Rodzice Madeleine McCann nie są niewinni?

Rodzice Madeleine McCann nie są niewinni?
Czy Kate i Gerry McCann mówią całą prawdę? (Fot. Getty Images)
Madeleine McCann zginęła, a rodzice zatuszowali jej śmierć - w Portugalii znowu głośno o takiej możliwości. Portugalski Sąd Najwyższy uznał bowiem, że choć Kate i Gerry McCann twierdzą, że są niewinni, wcale tego nie udowodnili. Orzeczenie to uznano nad Tamizą za kontrowersyjne, gdyż udowodnić należy winę, a nie niewinność.
Reklama

Sprawa trafiła do portugalskiego Sądu Najwyższego kilka dni temu na wniosek rodziców zaginionej Angielki. Kate i Gerry McKann protestowali przeciwko oskarżeniom zawartym w książce zatytułowanej „The Truth of the Lie” ("Prawda kłamstwa"). Sędziowie orzekli, że „wykluczenie rodziców Maddie z formalnego kręgu podejrzanych nie oznacza jednocześnie, że są niewinni”.

Kilka miesięcy od zaginięcia małej Brytyjki portugalskie media chętnie powielały jedną z hipotez autorstwa policjanta Goncalo Amarala. Funkcjonariusz uważał, że Madeleine McCann zginęła w nieszczęśliwym wypadku, kiedy wraz z rodzicami przebywała w apartamencie w Algarve. Rodzice mieli zatuszowali jej śmierć i upozorowali porwanie.

Madeleine zniknęła z ośrodka wypoczynkowego w portugalskim regionie Algarve w 2007 roku. (Fot. Getty Images)

Portugalski detektyw, który rozpoczął śledztwo w 2007 roku w sprawie zaginięcia Madeleine, po kilku miesiącach nieudanych poszukiwań i wysunięciu oskarżeń wobec Brytyjczyków został odsunięty od śledztwa, a sprawę zamknięto ze statusem "nierozwiązana".

Pod naciskiem rodziców i premiera Wielkiej Brytanii Davida Camerona w 2011 roku śledztwo wznowiła brytyjska policja.

W kwietniu 2012 roku zwróciła się ona z prośbą do policji portugalskiej o ponowne rozpoczęcie dochodzenia - twierdząc, że są dowody wskazujące na to, że dziewczynka wciąż żyje.

Madeleine McCan miałaby dzisiaj 13 lat, zaginęła w Portugalii podczas rodzinnych wakacji.

3 maja 2007 roku Gerry i Kate McCannowie podczas wakacji wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając w apartamencie hotelowym swoją czteroletnią córeczkę. Kiedy wrócili, Maddie już nie było.

 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.08.2020
  GBP 4.888 złEUR 4.414 złUSD 3.730 złCHF 4.086 zł

  Sport


  Sport

  Reklama