Londyńscy milionerzy: Londyn utrzyma status europejskiej stolicy finansowej

Coroczny raport Saltus Wealth Index wykazał również, że chociaż osoby zamożne z aktywami inwestycyjnymi przekraczającymi 250 tys. funtów mają pozytywne nastawienie do perspektyw brytyjskiej gospodarki, w ubiegłym roku były mniej pewni siebie, jeśli chodzi o możliwości inwestowania.
Grupa Saltus jednocześnie podkreśliła, że bogaci mieszkańcy Londynu nawet dwukrotnie częściej są pewni pozytywnej przyszłości brytyjskiej gospodarki niż milionerzy zamieszkujący region West Midlands.
W raporcie podkreślono także znaczenie wieku na pewność osób zamożnych do inwestowania. Odnotowano, iż osoby młodsze znacznie częściej doświadczają lęków z tym związanych niż klienci ze starszego pokolenia.
Badanie wykazało, że im większy majątek netto danej osoby, tym więcej ma ona obaw związanych z pieniędzmi. Ponad połowa (54%) osób z aktywami od 250 tys. do 1 miliona funtów stwierdziła, że obawia się o pieniądze - w grupie osób z aktywami powyżej miliona funtów odsetek obawiających się wzrósł już do niemal 70 proc.
Za największe zagrożenie dla majątku najzamożniejsi Brytyjczycy wciąż uważają globalną pandemię, a w dalszej kolejności - szybującą inflację.
Czytaj więcej:
W Niemczech przybyło miliarderów. 100 najbogatszych ma razem ponad 722 mld euro
Księżniczka Charlotte może zostać najbogatszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej