Menu

Irlandia: Po raz pierwszy od września mniej niż 300 nowych zakażeń koronawirusem

Irlandia: Po raz pierwszy od września mniej niż 300 nowych zakażeń koronawirusem
Czy w Irlandii pandemia odpuszcza?... (Fot. Getty Images)
W Irlandii w ciągu ostatniej doby wykryto 270 nowych zakażeń koronawirusem, co jest pierwszym przypadkiem od końca września, by bilans był niższy od 300, oraz zarejestrowano jeden nowy zgon z powodu Covid-19 - podało wczoraj ministerstwo zdrowia tego kraju.
Reklama
Reklama

Podjęte przez irlandzki rząd działania - podniesienie na początku października poziomu zagrożenia koronawirusem z drugiego na trzeci oraz wprowadzenie od 22 października piątego, najwyższego - coraz wyraźniej przynoszą efekty.

Poniedziałkowy bilans jest dwukrotnie mniejszy niż ten z niedzieli i prawie dwukrotnie niższy od średniej dobowej z minionego tygodnia. W ciągu siedmiu dni do 6 listopada włącznie ta średnia wynosiła 513 infekcji, podczas gdy w trakcie poprzednich siedmiu dni było to 836, a jeszcze poprzednich, czyli do 23 października włącznie - 1 124.

Zmniejszenie liczby zakażeń nie przełożyło się jeszcze na spadek liczby zgonów. W ciągu siedmiu dni do 6 listopada z powodu Covid-19 zmarły 33 osoby, podczas gdy w czasie poprzedniego siedmiodniowego okresu było to 30, a jeszcze wcześniej - 37.

Dotychczasowy bilans epidemii w Irlandii to 65 659 zachorowań i 1 948 ofiar śmiertelnych.

Piąty stopień zagrożenia koronawirusem oznacza powrót z niewielkimi modyfikacjami do takiego lockdownu, który wprowadzony został pod koniec marca w odpowiedzi na pierwszą falę epidemii. Ma on obowiązywać przez sześć tygodni, choć po czterech nastąpi przegląd sytuacji.

Czytaj więcej:

W Irlandii najmniej zakażeń od prawie trzech tygodni

Irlandia: Po raz pierwszy od sierpnia tempo rozszerzania się epidemii spadło

Irlandia: Liczba nowych zakażeń Covid-19 najniższa od końca września

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 05.04.2021
  GBP 5.3937 złEUR 4.5933 złUSD 3.8986 złCHF 4.1428 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama