Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

9 na 10 osób w UK woli wciąż pracować z domu

9 na 10 osób w UK woli wciąż pracować z domu
Od momentu wprowadzenia lockdownu, na pracę zdalną przeszła niemal połowa wszystkich zatrudnionych w Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Naukowcy z uniwersytetów w Cardiff i Southampton przekazali na łamach brytyjskiej prasy, że aż 9 na 10 pracowników, którzy pracowali z domu podczas lockdownu, chciałoby w jakiejś formie kontynuować pracę w ten sposób.
Reklama
Reklama

Nowy raport sugeruje także, że większość osób pracujących z domu jest równie wydajna jak w stacjonarnych miejscach, a w wielu przypadkach wydajność nawet wzrasta.

Badanie oparto na danych zebranych od kilku tysięcy osób w trzech losowych okresach pomiędzy kwietniem a czerwcem.

Informacje te są dobrym sygnałem m.in. dla lokalnego rządu Walii, który w odróżnieniu od rządu brytyjskiego, wciąż odradza przejście do stacjonarnych biur i zachęca, aby utrzymać pracę zdalną z domu.

Jak zauważa BBC, Boris Johnson i minister zdrowia Matt Hancock znajdują się jednak pod sporą presją ze strony biznesu, który mocno ucierpiał na braku pracowników w centrach miast.

Praca zdalna w Wielkiej Brytanii zyskała na popularności od czasu wprowadzenie narodowego lockdownu w kwietniu. Przed kwietniem jedynie 6 proc. osób pracowało z domu - po kwietniu ich liczba wzrosła do 43 proc.

"Nasza analiza wskazała, że nastąpi znaczące odejście od tradycyjnego sposobu pracy, nawet jeśli dystans społeczny nie będzie już wymagany" - ocenił prof. Alan Felstead z Cardiff University.

"Szczególnie uderzające jest to, że większość tych, którzy pracowali z domu w okresie lockdownu, chciałoby nadal pracować w ten sposób, nawet jeśli nie wymagają tego przepisy. Ci ludzie są jednymi z najbardziej produktywnych pracowników, więc uniemożliwienie im wyboru sposobu pracy w przyszłości nie ma sensu ekonomicznego" - dodał.

Czytaj więcej:

W UK 2/3 urlopowanych osób "kontynuowało pracę podczas lockdownu"

Rząd będzie zachęcał do powrotu do pracy stacjonarnej

Francja: Od dziś obowiązkowe maseczki w miejscu pracy

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.06.2024
  GBP 5.1857 złEUR 4.3581 złUSD 4.0760 złCHF 4.5690 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama