Menu

Victoria's Secret UK na skraju bankructwa

Victoria's Secret UK na skraju bankructwa
Sieć sklepów z bielizną borykała się od lat ze spadkiem sprzedaży, a teraz dodatkowo musiała zamknąć wszystkie sklepy w związku z epidemią. (Fot. Getty Images)
Brytyjski oddział Victoria's Secret znalazł się w trudnej sytuacji finansowej i poinformował o wejściu spółki w stan likwidacji. Jeśli firmie nie uda się pozyskać nowych inwestorów, pracę może stracić nawet 800 osób.
Reklama

Victoria's Secret UK posiada w Wielkiej Brytanii 25 sklepów, które od marca pozostają zamknięte z powodu wybuchu epidemii. 

Spółka zapewnia, że nie zamierza zwalniać swoich pracowników na tym etapie, ponieważ trwają poszukiwania nowych inwestorów.

Rob Harding z grupy Deloitte ocenił, że problemy spółki to "kolejny duży cios w brytyjski high street". Handel stacjonarny był w fatalnej kondycji od lat z uwagi na rosnące udziały handlu internetowego. Teraz jednak sytuacja jeszcze się pogorszyła w związku z epidemią - wiele firm odnotowało rekordowe straty i funkcjonuje wyłącznie dzięki pożyczkom od rządu.

Czy znajdą się chętni na zakup brytyjskiego oddziału Victoria's Secret? (Fot. Getty Images)

Jak zauważa BBC, Victoria's Secret z roku na rok traciło klientów, ponieważ nie nadążało z duchem czasu i nie zareagowało na nowe oczekiwania konsumenckie. To powoli doprowadziło do tego, że z każdym kolejnym sezonem firma odnotowuje coraz mniejszą sprzedaż.

Jak wynika z oficjalnych danych, w okresie od lutego 2018 do lutego 2019, brytyjski oddział sieci sklepów z bielizną nie tylko nie zarobił ani funta, ale odnotował stratę wynoszącą 170 mln funtów. To z kolei może skutecznie odstraszyć potencjalnych inwestorów. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.08.2020
  GBP 4.912 złEUR 4.417 złUSD 3.750 złCHF 4.089 zł

  Sport


  Sport

  Reklama