Menu

Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji

Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji
W Wielkiej Brytanii od niemal roku z powodzeniem funkcjonuje sieć 5G, która powoli zastępuje 4G. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd wezwał social media działające na terenie Wielkiej Brytanii do zakończenia 'polityki dyplomacji' i przejścia do 'agresywnej ofensywy' wobec teorii spiskowych związanych z siecią 5G. 
Reklama

Zaledwie wczoraj do tematu odnosił się minister bez teki Michael Gove, wskazując, że liczba ofiar teorii spiskowych niebezpiecznie rośnie pomimo tego, że "sama teoria jest nonsensem dla każdego, kto posiada choćby podstawową wiedzę naukową".

Dziś do sprawy odniósł się z kolei minister kultury Oliver Dowden, który ocenił, że "epidemia nie jest dobrym momentem, aby pozwalać ludziom na szerzenie niebezpiecznych poglądów".

Rządowy minister wskazał, że niewinne teorie spiskowe muszą spotkać się z "agresywną odpowiedzią" w momencie, w którym zaczynają w jakikolwiek sposób wpływać na rzeczywistość. Zwrócił uwagę, że większość teorii swoje źrodła ma w takich krajach jak Rosja czy Chiny, którym zahamowanie rozwoju technologicznego Zachodu jest bardzo na rękę. Tym samym minister odniósł się do informacji o serii ataków na maszty 5G na terenie Wielkiej Brytanii.

"Otrzymaliśmy wiele informacji o atakach na maszty i pracowników telekomunikacyjnych. Ataki te podyktowane był teoriami krążącymi w sieci" - przekazał minister.

Wielka Brytania od dawna podkreśla, że wiele krajów próbuje zahamować rozwój technologiczny Zachodu. (Fot. Getty Images)

"Odpowiedzialni za to spotkają się z twardym wymiarem prawa. Oczekujemy jednak, że social media odegrają swoją rolę i odpowiedzialnie podejmą walkę z nonsensem" - dodał.

Minister dwukrotnie użył w swojej wypowiedzi wyrażenia "agresja", wskazując, że wdrożenia właśnie takiej polityki oczekuje od właścicieli mediów społecznościowych. 

Wielka Brytania jest jednym z krajów, które wprowadziły wiele inwazyjnych regulacji wobec social mediów, zmuszając firmy m.in. do ścisłej współpracy z policją czy informowania o tym, z jakiego kraju pojawiają się fake newsy.

Obecnie większość teorii spiskowych pojawia się na mniejszych platformach takich jak Nextdoor, Pitnerest czy Change.org. Coraz częściej zdarza się jednak, że kraje takie jak Rosja czy Chiny wydają krocie, aby promować nieprawdziwe poglądy na większych platformach takich jak Twitter, TikTok czy Facebook.

Czytaj więcej:

Izba Gmin: Huawei bez dodatkowych ograniczeń w brytyjskiej sieci 5G

Brytyjski minister: Łączenie 5G z koronawirusem to "niebezpieczny nonsens"

  Komentarze
  • Dario
   5 kwietnia, 13:46

   I o czym jest ten artykul? Bo nie kumam.

  • John Deere
   5 kwietnia, 15:34

   Chiny i Rosja? A może USA tak miesza. Słabnąca pozycja dolara czy też petro dolara. Wykup długów USA przez Chiny od paru lat. Nie trzeba być ekonomista by wiedzieć co się stani gdy Chiny zechcą je uwolnić na giełdach. Większa ilość konfliktów na Świecie to zagrywki USA. Kraje Ameryki Południowej zdewastowane ekonomicznie. Laboratoria biologiczne na Ukrainie Białorusi to czyje?5g na całym Świecie montują w USA też. Chiny szpiegują Huawei? A polityka Facebooka. Kończy się potęga USA i oni dobrze o tym wiedzą dlatego knują. Także Amerykanie mają nieciekawie. Warto dodać Yellowstone który tyka...

  • Robol do Kasi
   5 kwietnia, 18:54

   o Maryny d mogę coś powiedzieć - cudo!

  • Gosc
   5 kwietnia, 19:16

   jakich teorii spiskowych? 5G jest szkodliwe dla człowieka co np. pokazują normy. Pytanie o wynik rachunku korzyści do szkód. Ja uważam, że wynij jest negatywny dla 5G a wdrażanie jej po cichu przy braku badań to wielkie ryzyko.

  • Rambo
   5 kwietnia, 19:36

   Pilnujta się ludziska nie dajta założyć na siebie chomonta i podczepić lejcy

  • Arek
   5 kwietnia, 20:07

   Podpisuje sie pod tym co napisal 'John Deere'. 23 triliony dolarow slugu publicznego, 600-700 mld dolarow deficytu handlu zagranicznym, tzw. 'rust belt', zubozenie klasy siredniej. To mowi samo za siebie. Jak mozna zlikwidowac ten dlug i naprawic to wszystko? Chyba tylko wojna, ale na to sa zaslabi, nie dali by rady Rosji i Chinom. To wymyslili 'wirusa', ale przeciez to nie oni, to 'chinski wirus'!!! Bo Chniczycy beda mieli najwiecej korzysci z tego, ze nie beda mogli wysylac towaru ktory zalega w ich fabrykach, a i popsuli sobie reputacje na wlasne zyczenie?!

  • Staines
   5 kwietnia, 20:43

   Hahahahha co za debile :D a grypa hiszpanka (1918-1919) - ponad 50 mln zgonów na całym świecie jaki maszt to zrobił 1G ? debile :D

  • Lucas
   6 kwietnia, 14:41

   Burn them all !!!! Gotuje nam mozgi I tyle cale to promieniowanie !!!!

  • Hmmm
   6 kwietnia, 19:37

   OMG.Niedługo zaczniemy palić na stosach czarownice.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.07.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.467 złUSD 3.976 złCHF 4.202 zł

  Sport


  Sport

  Reklama