Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji

Ataki na maszty 5G w UK. Rząd: To już koniec dyplomacji
W Wielkiej Brytanii od niemal roku z powodzeniem funkcjonuje sieć 5G, która powoli zastępuje 4G. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd wezwał social media działające na terenie Wielkiej Brytanii do zakończenia 'polityki dyplomacji' i przejścia do 'agresywnej ofensywy' wobec teorii spiskowych związanych z siecią 5G. 
Reklama
Reklama

Zaledwie wczoraj do tematu odnosił się minister bez teki Michael Gove, wskazując, że liczba ofiar teorii spiskowych niebezpiecznie rośnie pomimo tego, że "sama teoria jest nonsensem dla każdego, kto posiada choćby podstawową wiedzę naukową".

Dziś do sprawy odniósł się z kolei minister kultury Oliver Dowden, który ocenił, że "epidemia nie jest dobrym momentem, aby pozwalać ludziom na szerzenie niebezpiecznych poglądów".

Rządowy minister wskazał, że niewinne teorie spiskowe muszą spotkać się z "agresywną odpowiedzią" w momencie, w którym zaczynają w jakikolwiek sposób wpływać na rzeczywistość. Zwrócił uwagę, że większość teorii swoje źrodła ma w takich krajach jak Rosja czy Chiny, którym zahamowanie rozwoju technologicznego Zachodu jest bardzo na rękę. Tym samym minister odniósł się do informacji o serii ataków na maszty 5G na terenie Wielkiej Brytanii.

"Otrzymaliśmy wiele informacji o atakach na maszty i pracowników telekomunikacyjnych. Ataki te podyktowane był teoriami krążącymi w sieci" - przekazał minister.

Wielka Brytania od dawna podkreśla, że wiele krajów próbuje zahamować rozwój technologiczny Zachodu. (Fot. Getty Images)

"Odpowiedzialni za to spotkają się z twardym wymiarem prawa. Oczekujemy jednak, że social media odegrają swoją rolę i odpowiedzialnie podejmą walkę z nonsensem" - dodał.

Minister dwukrotnie użył w swojej wypowiedzi wyrażenia "agresja", wskazując, że wdrożenia właśnie takiej polityki oczekuje od właścicieli mediów społecznościowych. 

Wielka Brytania jest jednym z krajów, które wprowadziły wiele inwazyjnych regulacji wobec social mediów, zmuszając firmy m.in. do ścisłej współpracy z policją czy informowania o tym, z jakiego kraju pojawiają się fake newsy.

Obecnie większość teorii spiskowych pojawia się na mniejszych platformach takich jak Nextdoor, Pitnerest czy Change.org. Coraz częściej zdarza się jednak, że kraje takie jak Rosja czy Chiny wydają krocie, aby promować nieprawdziwe poglądy na większych platformach takich jak Twitter, TikTok czy Facebook.

Czytaj więcej:

Izba Gmin: Huawei bez dodatkowych ograniczeń w brytyjskiej sieci 5G

Brytyjski minister: Łączenie 5G z koronawirusem to "niebezpieczny nonsens"

    Reklama
    Reklama
    Kurs NBP z dnia 28.03.2024
    GBP 5.0474 złEUR 4.3191 złUSD 4.0081 złCHF 4.4228 zł
    Reklama

    Sport


    Reklama
    Reklama