Menu

Primark otworzy 19 nowych sklepów, także w Polsce

Primark otworzy 19 nowych sklepów, także w Polsce
Największy sklep Primarka na świecie mieści się obecnie w Birmingham. (Fot. Getty Images)
Od czasu otwarcia pierwszego sklepu Primark minęło już 50 lat, a sieć wciąż się rozwija, uruchamiając kolejne placówki. Zdaniem analityków, pokazuje to, że pomimo rosnącej siły handlu w sieci, odpowiednie zarządzanie pozwala uniknąć problemów z rentownością, na którą narzekało wiele brytyjskich sieciówek.
Reklama

Jak informuje "Daily Mirror", w ubiegłym roku otwarto w sumie 14 nowych Primarków - w tym największy na świecie w Birmingham. Sukces nowych placówek zachęcił sieć sklepów z tanią odzieżą do dalszej ekspansji, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach w Europie.

Associated British Foods, właściciel marki Primark, zaplanował 19 nowych sklepów na nadchodzący rok - w lokalizacjach w Wielkiej Brytanii, a nawet poza nią.

"W nadchodzącym roku finansowym planujemy dodać okrągły milion metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni sprzedaży" - przekazał ddyrektor generalny sklepów Primark, George Weston.

"Spodziewamy się otwarcia 19 nowych sklepów, kilku przeprowadzek i remontów" - dodał. 

Czy Polacy pokochają zakupy w brytyjskiej sieciówce? (Fot. Getty Images)

Pomimo znacznych problemów sklepów stacjonarnych na brytyjskich ulicach handlowych (ang. high streets), Primark odnotował w ubiegłym roku wzrost zysku o 8 procent. Firma świętowała niedawno nie tylko 50-lecie działalności, ale również 20 mln obserwujących w mediach społecznościowych.

Primark zamierza w dalszym ciągu zwiększać swój zysk dzięki zwiększaniu oferty sklepów. Za przykład uchodzi nowy sklep w Birmingham, w którym sprzedawana jest również żywność, a klienci mają możliwość skorzystania z usług fryzjerskich i kosmetycznych.

Jedna z nowych placówek Primarka - według oficjalnego komunikatu firmy - zostanie otwarta w Warszawie. W kontynentalnej części Europy firma zamierza zwiększyć swoją obecność również w Holandii, Francji, Niemczech oraz Hiszpanii.

Czytaj więcej:

Primark wprowadza wspólne przymierzalnie

"Puls Biznesu": Debiut Primarka w Polsce najwcześniej we wrześniu

Salon kosmetyczny i fryzjer w Primarku?

Primark ostrzega klientów: Nie kupujcie naszych produktów w sieci

  Komentarze
  • Otis
   6 listopada 2019, 09:28

   Produkty wyprodukowane są w niewolniczym systemie pracy w Indiach oraz w Afryce. Jeśli ktoś popiera taki system pracy to może w tym sklepie kupowac. Ja osobiście unikam go bo produkty są niskiej jakości.

  • Kolega
   6 listopada 2019, 10:06

   Sklep dla biedoty.

  • Do Otis
   6 listopada 2019, 11:00

   Jakby inna praca była dostępna w Afryce czy na półwyspie indyjskim to nikt nie pracowałby przy wyrobie taniej odzieży, ale tam nie ma nic innego. Ludzie przestaną kupować myśląc, że w ten sposób pomogą tamtejszym, ale tylko zabiorą liche, ale jedyne źródło zarobkowe. Pomóc tym ludziom może jedynie edukacja, ale wprowadzenie odpowiednich systemów wymaga czasu i stabilności w rejonie. Nie przymierania głodem milionów, których miejsca pracy z braku popytu zostaną zlikwidowane. Rewolucja nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Rozwój i uświadamianie tak .

  • Dj
   6 listopada 2019, 12:04

   Nie twierdzę że wszystkie produkty są dobre jakościowo ale można naprawdę wyszukać fajne ciuchy. A ci co piszą że to sklep dla biedoty to hipokryci. Pewnie kupują na codzień a w internecie to herosi i bogacze sami. No myślał by kto że to prawda.

  • Jz
   7 listopada 2019, 06:53

   Produkty Primarku nie są z górnej półki ale są tanie i każdego stać na ich zakup. Nie musisz mieć jednej czy dwóch rzeczy markowych ale np. 5 na każdy sezon. Fajne fasony na czasie. Bardzo lubię ten sklep w UK.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama