Menu

4 lata więzienia dla hakera, który wykradł dane sieci TalkTalk

4 lata więzienia dla hakera, który wykradł dane sieci TalkTalk
Po cyberataku na TalkTalk sieć poinformowała swoich klientów o wycieku około 20 tys. numerów kont bankowych klientów. (Fot. Getty Images)
22-letni haker z Wielkiej Brytanii, który wykradł dane z sieci telekomunikacyjnej TalkTalk z zamiarem ich sprzedaży, a także oczerniał przedstawicieli tej firmy, został skazany na cztery lata pozbawienia wolności - poinformowała agencja Bloomberga.
Reklama

Daniel Kelley przyznał się do 11 stawianych mu zarzutów, w tym - do zhakowania i oczerniania firmy telekomunikacyjnej TalkTalk. Do struktur telekomu włamał się w 2015 roku, naruszając bezpieczeństwo kont około 20 tys. użytkowników.

22-latek ma zespół Aspergera i cierpi na depresję od czasu, gdy stanął przed sądem. (Fot. Getty Images)

Za wykradzione dane haker zażądał od szefowej TalkTalka Dido Harding okupu w wysokości 465 bitcoinów (ok. 362 tys. dol.). Bloomberg podaje, że oprócz ataku na sieć TalkTalk Kelley dopuszczał się podobnych działań względem innych organizacji, w tym - szkoły wyższej z Walii i jednej z instytucji edukacyjnych w Australii.

Przedstawiciel wydziału londyńskiej policji ds. cyberprzestępczości Rob Burrows w oświadczeniu związanym z wyrokiem ws. Kelleya ocenił, że "jest to bezwzględny cyberprzestępca i oszczerca, który spowodował znaczące straty i krzywdę ofiar".

Po cyberataku na TalkTalk sieć poinformowała swoich klientów o wycieku około 20 tys. numerów kont bankowych klientów. Telekom wycenił straty na 35 mln funtów (około 44 mln dol.).

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.10.2019
  GBP 4.971 złEUR 4.277 złUSD 3.831 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama