Menu

Ulewy w Anglii: Alerty powodziowe i paraliż komunikacji

Ulewy w Anglii: Alerty powodziowe i paraliż komunikacji
Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, bo padać ma do końca tygodnia. (Fot. Getty Images)
Odwołane pociągi, nieprzejezdne drogi i rzeki, które wystąpiły z brzegów - Anglia zmaga się z potężnymi ulewami i, według prognoz Met Office, deszczowa aura utrzyma się do końca tygodnia.
Reklama

Deszcz znacznie uprzykrza życie kierowcom. Woda zalała wiele dróg; część z nich jest nieprzejezdna. M25 była zamknięta w obu kierunkach przez prawie osiem godzin po tym, jak droga została podmyta i powstały dwie potężne dziury - informuje BBC.

Policja w Leicestershire poinformowała, że odbiera "mnóstwo zgłoszeń" dotyczących zablokowanych dróg. 

Ulewy spowodowały również utrudnienia na brytyjskiej kolei. Wiele pociągów jest odwołanych i ma opóźnienia. Operator kolejowy Southern odradził na Twitterze podróżowanie jego pociągami i zachęcił do korzystania z alternatywnych tras.

Tak wyglądają dzisiaj trasy kolejowe w Anglii. (Fot. Twitter/@SouthernRailUK)

Intensywne opady deszczu zmusiły brytyjskie władze do wydania 31 alertów powodziowych. W ciągu najbliższej doby - szczególnie w pierwszej połowie dnia - na niektórych obszarach może spaść 60 mm deszczu.

Brytyjska Agencja Ochrony Środowiska wydała trzy ostrzeżenia o powodziach w południowo-wschodniej Anglii: dla rzeki Wandle w Morden na południu Londynu, Emm Brook w Wokingham i Ravensbourne w Bromley. "Poziomy rzek wzrosły w wyniku burz z piorunami. Woda może zalewać nieruchomości" - podała agencja na swojej stronie internetowej.

Dzisiaj rano kobieta w wieku ok. 80 lat została uratowana z zalanego domu w West Kingsdown w pobliżu Sevenoaks (hr. Kent). "Woda sięgała do pasa" - poinformował Kent Fire and Rescue Service.

Według prognoz Met Office, deszczowa aura utrzyma się do końca tygodnia.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.10.2019
  GBP 4.961 złEUR 4.297 złUSD 3.893 złCHF 3.904 zł

  Sport


  Reklama