Menu

Polski oszust zatrzymany na Wyspach

Polski oszust zatrzymany na Wyspach
Polak był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. (Fot. Getty Images)
W Wielkiej Brytanii zatrzymano Polaka, który oszukał ludzi na blisko 100 tys. zł. 34-latek wyłudził m.in. prawie 60 tys. złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których nigdy nie doszło.
Reklama

Akt oskarżenia dotyczy przestępstw popełnionych na przestrzeni ostatnich czterech lat na terenie Polski. Postępowania te były zawieszone z uwagi na to, że sprawca ukrywał się. Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania.

Cała sprawa zaczęła się od mieszkańca Pisza (woj. warmińsko-mazurskie), który w 2016 roku zawarł z 34-latkiem ustną umowę na zamianę telefonów komórkowych. Oszust otrzymał od pokrzywdzonego aparat telefoniczny, ale w zamian nie przekazał mu swojego. W ten sposób pokrzywdzony stracił 2 tys. złotych.

Kilka kolejnych spraw było bardzo podobnych i dotyczyło sprzedaży sprzętu elektronicznego - informuje Komenda Powiatowa w Piszu.

Podejrzany usłyszał też zarzut oszustwa niewywiązania się z ustnej umowy dotyczącej udziału pokrzywdzonego w zysku ze sprzedaży 20 samochodów. Oszukany mężczyzna wpłacił 34-latkowi kwotę w wysokości 2,7 tys. zł jako opłatę za postój wskazanych pojazdów na parkingu. Po otrzymaniu tych pieniędzy, sprawca nie przekazał pokrzywdzonemu udziału w zyskach oraz nie zwrócił uiszczonej zaliczki.

Inne przestępstwo, którego dopuścił się 34-latek miało miejsce na terenie Giżycka i Orzysza (woj. warmińsko-mazurskie). Mężczyzna wyłudził od pewnej kobiety prawie 60 tys. złotych na pokrycie kosztów przeszczepu serca i rehabilitację, do których nigdy nie doszło.

To tylko kilka przestępstw, o które podejrzany jest 34-latek. Oszust, który został zatrzymany w Wielkiej Brytanii, usłyszał w sumie 11 zarzutów i grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 18.09.2020
  GBP 4.881 złEUR 4.457 złUSD 3.759 złCHF 4.138 zł

  Sport


  Sport

  Reklama