Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Kara do 500 euro za zostawianie psów na balkonach

Kara do 500 euro za zostawianie psów na balkonach
Niektórzy zostawiają psy na balkonie na cały weekend. (Fot. Getty Images)
Kara do 500 euro grozi w Weronie właścicielom psów, którzy zostawiają je na wiele godzin na balkonie. Nasila się to latem, a straż miejska otrzymuje codziennie dziesiątki próśb o interwencję i uwolnienie zwierząt. Taką praktykę uznano za ich maltretowanie.
Reklama

W mieście na północy Włoch liczba kar wymierzanych właścicielom czworonogów rośnie, a ich podstawą są przepisy dotyczące ochrony zwierząt.

Aby położyć kres temu zjawisku, władze Werony wprowadziły do regulaminu miejskiego artykuł zabraniający trzymania psów na balkonach przez dłuższy czas.

Niektórzy zostawiają je na cały weekend. Najczęściej pomoc wzywają sąsiedzi.

Wcześniej wprowadzono już taki sam zakaz dotyczący kotów.

Kary wynoszą od 25 do 500 euro - podał dziennik "Corriere della Sera".

Uzupełniony regulamin nakazuje strażnikom w przypadku interwencji sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia, a także to, czy miało zapewnioną wodę i jedzenie oraz miejsce na ruch.

W tym celu w straży miejskiej w Weronie powstała komórka specjalizująca się w egzekwowaniu przepisów o ochronie zwierząt.

 

  Komentarze


  • Odpowiedzialna opieka
   9 czerwca, 10:28

   Nierozsądne jest zostawienie zwierząt, ale przede wszystkim dzieci samych na balkonie, czy ma parapetach otwartch okien. A na zdjęciu piesek w typie Jack Russel. Wybitnie skoczna rasa. Pamiętacie Milo z " The Mask" z Jimem Carrey'em. Te pieski naprawdę potrafią dość wysoko skakać. O tragedię więc nietrudno.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama