Menu

Liga angielska: Chelsea odwołuje się do CAS od kary nałożonej przez FIFA

Liga angielska: Chelsea odwołuje się do CAS od kary nałożonej przez FIFA
Na początku maja komisja odwoławcza FIFA w większości ponownie odrzuciła odwołanie Chelsea dotyczące zakazu transferów. (Fot. Getty Images)
Chelsea Londyn odwołała się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie od decyzji Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA) zakazującej pozyskiwania piłkarzy do końca stycznia 2020 r. z powodu naruszenia przepisów dotyczących transferów nieletnich zawodników.
Reklama

Chelsea w lutym została ukarana zakazem transferów oraz grzywną w wysokości 600 tys. franków szwajcarskich. Powodem - jak stwierdziła FIFA - było naruszenie w 29 przypadkach przepisów dotyczących międzynarodowego transferu i rejestracji piłkarzy poniżej 18. roku życia.

Dodatkowo Angielska Federacja Piłkarska (FA) została ukarana grzywną 510 tys. franków i ma sześć miesięcy na wyjaśnienie transferów zagranicznych i pierwszej rejestracji młodych piłkarzy.

Na początku maja komisja odwoławcza FIFA w większości ponownie odrzuciła odwołanie Chelsea dotyczące zakazu transferów. Sytuacja nie uległa zmianie, londyński klub nadal nie mógł pozyskiwać zawodników w dwóch okienkach transferowych do końca stycznia 2020 roku.

Zakaz nie dotyczył jedynie drużyn kobiecych i futsalowych, nie obowiązywał także w przypadku piłkarzy odchodzących. Komisja zdecydowała także, że klub może nadal pozyskiwać graczy w wieku poniżej 16 lat. Uznano bowiem, że nałożenie zakazu rejestracji każdego nieletniego piłkarza nie byłoby adekwatne do popełnionego przewinienia.

Teraz - jako ostatnia instancja - sprawę rozpatrzy CAS. Trybunał w Lozannie, który potwierdził w piątek rejestrację wniosku Chelsea, w oficjalnym oświadczeniu zapisał, że sprawa jest obecnie w toku, ale żadne informacje dotyczące postępowania, nie będą udzielane do czasu podjęcia przez panel ostatecznej decyzji.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.12.2019
  GBP 5.053 złEUR 4.272 złUSD 3.850 złCHF 3.896 zł

  Sport


  Reklama