Menu

Trump w Irlandii: W kwestii Brexitu wszystko się ułoży

Trump w Irlandii: W kwestii Brexitu wszystko się ułoży
Trump: "Wiem jedno: Irlandia będzie we wspaniałej formie". (Fot. Getty Images)
Donald Trump, który wczoraj rozpoczął swoją pierwszą wizytę w Irlandii jako prezydent USA, podkreślił, że jest przekonany o tym, że dla Irlandii w kwestii Brexitu i granicy z Irlandią Płn. 'wszystko się ułoży'.
Reklama

Prezydent wraz z małżonką Melanią przybyli na lotnisko w Shannon w południowo-zachodniej Irlandii wczoraj po południu.

Przed spotkaniem z irlandzkim premierem Leo Varadkarem Trump oświadczył, że jest przekonany o tym, że w kwestii Brexitu i granicy między Irlandią a Irlandią Płn. "wszystko się ułoży". Sprawa "granicy będzie rozwiązana" - wskazał. "Wiem jedno: Irlandia będzie we wspaniałej formie. Nie uważam, że granica będzie problemem" - dodał.

Varadkar przekazał z kolei, że podczas spotkania wyraził zaniepokojenie Irlandczyków kwestiami związanymi z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE.

Trump przyleciał do Irlandii wraz z małżonką Melanią. (Fot. Getty Images)

Prezydent "powiedział podczas spotkania, że jest świadom tego, że kwestią sporną w negocjacjach, jedną z najtrudniejszych kwestii, jest sprawa irlandzkiej granicy i chce, by była ona (granica) otwarta oraz wierzy, że to może być zrealizowane" - oświadczył Varadkar na konferencji prasowej po rozmowach z Donaldem Trumpem.

W związku z wizytą amerykańskiego prezydenta przed ambasadą USA w Dublinie odbyła się demonstracja, na której zgromadziło się ok. 40 osób - donosi publiczny nadawca Rte. Około 100 osób demonstrowało także w pobliżu lotniska Shannon. AP podaje, że główna demonstracja w Dublinie jest zaplanowana na dzisiejsze popołudnie. Protestujący zapowiadają, że w powietrze będzie wypuszczony balon przedstawiający satyryczny wizerunek przywódcy USA jako rozzłoszczonego dziecka.

Para prezydencka odleciała z lotniska Shannon helikopterem do Doonbeg, gdzie znajduje się pole golfowe Trumpa.

Wczoraj prezydent Trump brał udział w obchodach 75. rocznicy lądowania wojsk alianckich w Normandii. Dziś rano Trump uda się do Francji, by również tam wziąć udział w obchodach rocznicy lądowania w Normandii i spotkać się z prezydentem Emmanuelem Macronem. Po południu wróci do Irlandii, gdzie zostanie do piątku.

  Komentarze
  • Mistrzunio
   6 czerwca, 11:02

   Trump nie jest taki glupi. Europa zaczela byc konkurencja dla usa. Zrobila sie silniejsza gospodarczo od usa. On chce przeciagnac graczy na swoja strone tak aby wspierali jego ekosystem a nie obcy czyli europejski. To jest wojna handlowa czyli wojna o wplywy.

  • An
   6 czerwca, 11:53

   Greg Bar, idiota to ty jesteś a nie facet który jest miliarderem i prezydentem U S , zastanów się co piszesz leszczu głupi i jak to wyglada pajacu

  • Juhas
   6 czerwca, 13:13

   Amerykański cwel. Stary dziad obleśny.

  • Fadel
   6 czerwca, 17:43

   Cieszy mnie to, że Trump przewiduje zjednoczenie Północnej Irlandii z Ojczyzną. Irlandia Północna i Republika Irlandii czekają na to od wielu lat.

  • PLski
   6 czerwca, 20:19

   Trump to pragmatyk, nawija angoli na widelec jak makaron,wie ze teraz wychodzą z EU wiec chce ich przeciągnąć na swoją stronę , otworzy się nowy rynek zbytu EU nie chce tego chłamu z USA to Angole będą to jeść gdzieś to trzeba sprzedać ,a ze Angole kochają wujka sama to będą kupować bo to amerykański, na złość tym z Europy

  • Ja
   11 czerwca, 00:13

   Maz Stanu,Prezydent Mocarstwa,Glowa nasilniejszego panstwa na swiecie mowi ; ,,wszystko sie ulozy" - jestem pod wrazeniem -Wizjoner.Gdyby glupota mogla fruwac mielibysmy ze trzy miliardy nowych golebi.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.11.2019
  GBP 5.008 złEUR 4.292 złUSD 3.879 złCHF 3.913 zł

  Sport


  Reklama