Menu

William w BBC o śmierci Diany: "Tego bólu nie da się z niczym porównać"

William w BBC o śmierci Diany: "Tego bólu nie da się z niczym porównać"
William i Harry podczas pogrzebu księżnej Diany. (Fot. Getty Images)
W nowym dokumencie stacji BBC książę William zdecydował się na bardzo osobiste wyznania. Opowiedział o traumatycznych doświadczeniach po śmierci jego matki, księżnej Diany.
Reklama

William przyznał, że po wypadku w 1997 r., w którym zginęła Diana, czuł "najgorszy ból z możliwych".

"Dużo o tym myślałem i starałem się zrozumieć, dlaczego czułem się tak, jak się czułem. Myślę, że kiedy jesteś w żałobie, szczególnie w bardzo młodym wieku, tego bólu nie da się porównać z niczym innym" - przyznał w rozmowie z dziennikarzem BBC, Danem Walkerem. "Z drugiej strony to, co przeżywasz, zbliża cię do wszystkich ludzi, którzy zostali osieroceni" - dodał.

Książę wspomniał również o trudnej emocjonalnie pracy jako pilot East Anglian Air Ambulance, zaznaczając, że świat pogotowia jest "o wiele bardziej otwarty" niż świat wojska, z którym wcześniej miał do czynienia.

Mały William z rodzicami. (Fot. Getty Images)

Praca w pogotowiu "to codzienne bardzo emocjonalne sytuacje, w których spotykasz rodziny, otrzymujące najgorsze z możliwych wiadomości" - przyznał.

"Te silne emocje... Czułem, jak we mnie wrastają, zbierają swoje żniwo i będą prawdziwym problemem. Musiałem o tym głośno mówić" - zdradził w wywiadzie.

W dokumencie "A Royal Team Talk: Tackling Mental Health", który zostanie wyemitowany jutro na antenie BBC One (godz. 22:30), William rozmawia m.in. z piłkarzem Peterem Crouchem, trenerem reprezentacji Anglii Garethem Southgatem, a także byłą gwiazdą futbolu - Thierrym Henry. Każdy z nich zmagał się problemami związanymi ze zdrowiem psychicznym oraz niewyobrażalną presją.

Na początku maja młodzi członkowie rodziny królewskiej uruchomili bezpłatny, całodobowy serwis tekstowy "Shout" dla osób potrzebujących nagłej pomocy związanej ze zdrowiem psychicznym.

 

  Komentarze


  • Kasia
   18 maja, 19:09

   Wiarygodni to wy nie jesteście wypadek w 2007? 31 sierpnia 1997 !

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama