Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

May zapewniła Zełenskiego o wsparciu dla suwerenności Ukrainy

May zapewniła Zełenskiego o wsparciu dla suwerenności Ukrainy
Brytyjska premier zaprosiła nowego prezydenta Ukrainy do Wielkiej Brytanii. (Fot. Getty Images)
Brytyjska premier Theresa May, podczas rozmowy telefonicznej z ukraińskim prezydentem elektem Wołodymyrem Zełenskim, zapewniła go o wsparciu Wielkiej Brytanii dla 'demokratycznej przyszłości Ukrainy', w szczególności dla suwerenności i integralności terytorialnej kraju.
Reklama

Rzecznik szefowej rządu podkreślił, że May zapewniła także o chęci "rozwinięcia już znacznej współpracy w zakresie polityki obronnej i bezpieczeństwa", a także zacieśnieniu wspólnych działań na scenie międzynarodowej w celu zwalczania agresji ze strony Rosji.

Jednocześnie premier zaprosiła Zełenskiego do złożenia oficjalnej wizyty w Wielkiej Brytanii "przy najbliższej okazji" i zapowiedziała kontynuację dialogu.

Według Centralnej Komisji Wyborczej Ukrainy, showman Wołodymyr Zełenski otrzymał w niedzielnych wyborach prezydenckich 73,22 proc. poparcia. Na urzędującego szefa państwa Petra Poroszenkę zagłosowało 24,45 proc. wyborców.

 

  Komentarze


  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.09.2019
  GBP 4.870 złEUR 4.340 złUSD 3.912 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama