Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Londyn: Crossrail "może ruszyć dopiero w 2021 roku"

Londyn: Crossrail "może ruszyć dopiero w 2021 roku"
Tym tunelem pociąg z pasażerami może nie przejechać jeszcze przez długi czas. (Fot. Getty Images)
Londyński projekt Crossrail o wartości ponad 15 miliardów funtów może wystartować dopiero w 2021 r. 'Faza testowa okazała się trudniejsza niż początkowo sądzono' - przekazało BBC anonimowe źródło.
Reklama

Trasa, znana jako linia Elizabeth, miała zostać otwarta w grudniu 2018 r. W sierpniu ogłoszono, że zostanie uruchomiona jesienią 2019 r. Następnie poinformowano, że projekt wymaga znacznie większych nakładów finansowych, co oznaczało dalsze opóźnienia.

Teraz stało się jasne, że ukończenie największego projektu infrastrukturalnego w Europie może nastąpić dopiero w 2021 r.

Zdaniem Crossrail, testowanie pociągów i sygnalizacji "postępuje dobrze", ale - jak przekazało BBC anonimowe źródło - faza testów dynamicznych "okazała się trudniejsza niż początkowo sądzono". "Wszystko teraz od tego zależy. Ostatni kwartał tego roku będzie dla testów okresem krytycznym" - zaznacza rozmówca BBC.

Źródło podało, że biorąc pod uwagę obecny stan projektu, "najlepszym scenariuszem" będzie otwarcie Elizabeth Line wiosną 2020 roku. Umiarkowany optymizm zakłada, ze Crossrail wystartuje latem przyszłego roku, a w najgorszym przypadku nowymi pociągami będzie można jeździć "dopiero wiosną 2021 r.".

Co więcej, wciąż trwają prace nad dopasowaniem nowego systemu sygnalizacji na 13-kilometrowym odcinku tunelu z oprogramowaniem w nowych pociągach. Poza tym, nie są dokończone wszystkie nowe stacje na trasie, a najdalej w tyle są Paddington i Bond Street.

Crossrail ma złagodzić chroniczne zatłoczenie Londynu, łącząc główne atrakcje, takie jak lotnisko Heathrow i dzielnicę biznesową Canary Wharf.

Po pełnym uruchomieniu linii pociągi będą kursowały nowym tunelem z Reading i Heathrow na zachodzie do Shenfield i Abbey Wood na wschodzie.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama