Menu

Brytyjski rząd wydał £12 mln na mieszkanie dla dyplomaty w Nowym Jorku

Brytyjski rząd wydał £12 mln na mieszkanie dla dyplomaty w Nowym Jorku
W takich luksusach będzie mieszkał brytyjski dyplomata. (Fot. 50unp.com)
Rząd Zjednoczonego Królestwa zapłacił z pieniędzy podatników aż 12 milionów funtów za luksusowy penthouse w Nowym Jorku, w którym zamieszka brytyjski dyplomata - informuje 'Metro'.
Reklama

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że mieszkanie w wieżowcu 50 United Nations Plaza będzie oficjalną rezydencją Antony'ego Phillipsona - brytyjskiego konsula generalnego w Nowym Jorku i komisarza ds. handlu w Ameryce Północnej. 

40-piętrowy blok - zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Normana Fostera - znajduje się w pobliżu siedziby ONZ i kultowego budynku Chryslera na Manhattanie. Na stronie internetowej biura architektonicznego Foster and Partners opisany jest jako "luksusowy wieżowiec mieszkalny w prestiżowej lokalizacji".

Penthouse, w którym zamieszka brytyjski dyplomata, znajduje się na 38. piętrze, a z jego okien roztacza się widok na panoramę Manhattanu. Mieszkanie dysponuje biblioteką, siedmioma sypialniami i sześcioma łazienkami o łącznej powierzchni prawie 600 m2. 

Według danych miasta Nowy Jork, "15 marca nieruchomość została zakupiona przez Sekretarza Stanu Jej Królewskiej Mości ds. Zagranicznych i Wspólnoty Brytyjskiej".

"Otrzymaliśmy najlepszą możliwą ofertę i stosunek jakości do ceny. Nieruchomość pomoże promować Wielką Brytanię w komercyjnej stolicy USA, które są naszym największym rynkiem eksportowym i partnerem handlowym" - oświadczył rzecznik brytyjskiego MSZ.

  Komentarze
  • Jan
   27 marca, 17:53

   ciekawe ile mu dadza na drobne wydatki, tj 1 kilogram koki na miesiac i wizyty ekskluzywnych prosytytek plus imprezy...

  • Beata Sawicka
   28 marca, 02:05

   Może to te miliardy tuska z ofe amber gold infoafery afery sopockiej i stoczniowej i kilkudziesięciu jeszcze innych ? Kto wie kto wie....

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 09.12.2019
  GBP 5.091 złEUR 4.283 złUSD 3.870 złCHF 3.909 zł

  Sport


  Reklama