Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Już 5 mln Brytyjczyków podpisało petycję, żeby anulować Brexit

Już 5 mln Brytyjczyków podpisało petycję, żeby anulować Brexit
Wczoraj ulicami Londynu przeszły setki tysięcy osób, domagając się drugiego referendum ws. Brexitu. (Fot. Getty Images)
Liczba podpisów pod petycją do Izby Gmin o wycofanie się z planowanego wyjścia kraju z Unii Europejskiej przekroczyła dzisiaj 5 milionów.
Reklama

To trzy razy więcej podpisów niż wszystkie probrexitowe petycje łącznie i jednocześnie najpopularniejszy protest online w historii. Pod wnioskiem podpisuje się średnio 2 tys. osób na minutę - informuje "Metro".

W ciągu pierwszych trzech dni od utworzenia petycja przekroczyła próg 100 tys. podpisów, co oznacza, że ​​musi być przedmiotem debaty w brytyjskim parlamencie.

Londyn nie rozważa jednak scenariusza odwołania Brexitu. Premier Theresa May poparła w minionym tygodniu przyjęte przez Radę Europejską nowe terminy dot. procesu wyjścia z UE.

May podkreśliła, że posłowie ponownie zagłosują nad projektem umowy regulującej warunki opuszczenia Wspólnoty i stoją w obliczu "momentu podjęcia decyzji", wzywając ich do udzielenia poparcia dla proponowanego tekstu porozumienia, aby "zakończyć ten okres niepewności".

Tymczasem wczoraj ulicami Londynu przeszły setki tysięcy osób, które domagają się drugiego referendum w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z UE. Wśród manifestujących byli m.in. pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon i burmistrz stolicy Sadiq Khan.

Petycję dotyczącą anulowania Brexitu można podpisać TUTAJ.

 

  Komentarze


  • Czytelnik
   24 marca, 15:04

   Witam. Nie chciałbym prorokować, ale będzie twardy Brexit. Jeden hamulcowy UE odpadnie i jest to na rękę pozostałej 27.

  • Slawomir
   24 marca, 15:56

   Niemcy juz wiedzieli w 2016 ,ze bedzie brexit , zainwestowali w siec sklepow "Lidl" ogromne pieniadze .

  • Ktos
   24 marca, 17:24

   Nie bedzie zadnego brexitu. A te opoznienia beda sie odwlekac latami

  • Kris
   24 marca, 19:00

   Do proroka.Juz kiedys taki jeden powiedzial jak na berlin spadnie bomba mowcie mi major,no i dup

  • Lorenzo
   24 marca, 20:50

   Brexit jest już pewny w 100%.Pozostaje tylko pytanie kiedy? Kwiecień czy maj...? Pozbędą się teraz szybko May aby skomplikować gierki parlamentarne i doprowadzą do opuszczenia UE.

  • Pancio
   24 marca, 20:50

   5 baniek i co? Referendum juz bylo. 17.5 banki glosowalo za wyjsciem i co? Myslicie ze rzad powie nie wychodzimy i robimy drugie referendum? Zart. Za wyjsciem glosowala duza wiekszosc biedniejszej populacji bo za czasow unii sytuacja im sie pogorszyla i tyle. Pracuje dla duzej korpo i jaki byl placz bo brexit. Ale tylko menadzerstwa i kierownictwa. Nawet maile wysylali zeby za zostaniem glosowac. Chodzilo o tania sile robocza. Bija sie placic wiecej. Ale sobie po £500 tysi premii to nie szkoda? Sami doprowadzili do brexitu. Placac najnizsza krajowa sytuacja biedoty sie nie poprawi

  • Palek
   24 marca, 23:04

   Ale 60 milionów nie podpisało.

  • Gość
   24 marca, 23:10

   kabaret ten Brexit. Po wynikach referendum, które były statystycznie wątpliwe trzeba było przeprowadzić debatę społeczną i dokonać powtórki by zmobilizować do głosowania obie strony. Ale wtedy po angielsku się tym politycznie bawiono .. ale to nie zabawa. A petycja??? cóż, skoro przeciw brexitowi w referendum zagłosowała prawie połowa głosujących to jakie wrażenie robi 5 MLN petycji?

  • Frans Timmerbuc
   24 marca, 23:12

   Należy wywalić z UE jej niszczycieli: Niemcy i Francję.

  • Mirek London
   25 marca, 06:07

   Jedyne co my Polacy mozemy teraz zrobic to podpisac petycje i tak powinnismy postapic. Podpisujcie sie, moze to nic nie da ale jak kiedys ktos was zapyta co zrobiliscie to mozecie wtedy powiedziec, ze wszystko co bylo mozna !

  • Dariusz Salamon
   25 marca, 11:42

   Nie wiem z kad i kto bierze dupne statystyki ale prawda jest taka ze dobre ponad 60% chce pozostania w UE.Dodam tylko tyle.Wygralismy w pilke nozna z Austria 0:1 w Eiminacjach to minimalnie jak brexitowcy w pierwszym referendum.To teraz niech znajdzie sie odwazny i powie Austryiakom kuzwa po co rewanz jak i tak wygramy z wami drugi raz.Tak samo jest z tym brexitem .Jakis pewny siebie oszolom brexitowiec trzesie dupą bo sie boi rewanzu? Ze sromotnie przegra ten rewanz w (2-gim referendum).I to ma byc demokracja?o ktorej tak czesto slyszymy z ust Pani May.Glos Narodu bla bla.

  • KTI
   25 marca, 13:08

   Wy się zdecydujcie z tymi liczbami bo na bbc mówią o 6 milionach...co daje 10% populacji w uk czyli zamknąć się i brexit...

  • VenomXOB
   25 marca, 14:52

   Należy zaznaczyć, że tytuł się nie gadza, bo nie tylko brytyjczycy podpisują petycję.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 16.07.2019
  GBP 4.721 złEUR 4.258 złUSD 3.787 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama