Menu

Francja przygotowuje się do Brexitu bez umowy

Francja przygotowuje się do Brexitu bez umowy
"Dotarliśmy do kresu negocjacji na temat warunków Brexitu". (Fot. Getty Images)
Francja i jej unijni partnerzy przygotowują się do nieuporządkowanego Brexitu; UE w żadnym wypadku nie zaaprobuje odłożenia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii bez 'wiarygodnej, alternatywnej brytyjskiej strategii' - ogłosił wczoraj Pałac Elizejski.
Reklama

"Francja z żalem przyjmuje wynik dzisiejszego głosowania" - głosi komunikat Pałacu Elizejskiego wydany wczoraj wieczorem, po odrzuceniu w Izbie Gmin projektu umowy w sprawie Brexitu, przedstawionego przez brytyjski rząd.

Służby prasowe prezydenta Francji Emmanuela Macrona przypominają w oświadczeniu, że w sprawie uniknięcia twardej granicy między Irlandią a Irlandią Północną Unia Europejska zaoferowała Wielkiej Brytanii "dodatkowe gwarancje w grudniu, styczniu i marcu".

"Dotarliśmy do kresu negocjacji na temat warunków Brexitu" - ogłosił Pałac Elizejski. "Rozwiązanie kryzysu można znaleźć tylko w Londynie" - dodano.

We wczorajszym głosowaniu 391 brytyjskich posłów wypowiedziało się przeciwko przyjęciu rządowego projektu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, a za projektem głosowało 242 deputowanych.

  Komentarze
  • Prawda w oczy
   13 marca, 13:14

   to niech prawde powiedza ludzia odnosnie transferu z francji ponad 1 mln imigrantow z poza uni, tak jest zawarte w traktacie fracjia ich dluzej juz nie bedzie trzymac

  • Acton pln
   13 marca, 13:22

   Maniutek masz mature?????

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.11.2019
  GBP 5.013 złEUR 4.292 złUSD 3.901 złCHF 3.950 zł

  Sport


  Reklama