Menu

Policja szuka mężczyzny, który porwał dziecko Polki

Policja szuka mężczyzny, który porwał dziecko Polki
Od uprowadzenia dziecka przez Belaida minęło sześć lat. (Fot. walesonline.co.uk)
Brytyjska policja poszukuje mężczyzny, który w 2012 r. uprowadził do Libii kilkumiesięczną córkę swojej polskiej partnerki. Historię walki Małgorzaty Szymanowicz o dziecko opisuje BBC.
Reklama

W listopadzie 2012 roku Małgorzata Szymanowicz z Cardiff wybrała się na zakupy. Pod nieobecność Polki, Maher Belaid - mąż kobiety i ojciec Talii - zabrał dziewczynkę na lotnisko i razem z niespełna czteromiesięczną córeczką wyleciał do Libii. Jak informuje BBC, para była wówczas w separacji.

W 2014 r. mężczyzna wrócił na Wyspy, gdzie został skazany na 4 lata więzienia za porwanie dziecka. W 2017 r. wyszedł warunkowo na wolność i zamieszkał w Hatfield w Hertfordshire. Po jakimś czasie ślad po nim zaginął.

Od uprowadzenia dziecka minęło sześć lat. Córka Polki pozostaje pod opieką mieszkającej w Libii matki Belaida. Do swojej babci zwraca się jak do matki - donosi BBC.

Do niedawna Szymanowicz mogła rozmawiać z córką za pośrednictwem komunikatora Skype. Jednak w listopadzie zeszłego roku kobieta całkowicie straciła kontakt ze swoim dzieckiem. "Obawiałam się, że coś takiego się stanie. Mam nadzieję, że jego matka odda mi moją Talię. Ona jest dla mnie wszystkim" - wyznaje kobieta w rozmowie z BBC.

Małgorzata Szymanowicz cały czas walczy o odzyskanie córki. Niedawno wszczęła nowy proces sądowy, a jej sprawa będzie rozpatrywana w sądzie rodzinnym w Londynie.

 

  Komentarze


  • Czytelnik anonimowy
   7 marca, 16:11

   Oj te "kochliwe " polki ! Tfu

  • Takasobie4/10
   7 marca, 16:37

   Habibi aj lav ju XD

  • Leon
   7 marca, 18:16

   Ja takim Polskim kobietom nie wspulczuje ktora rodzi dzieci Arabom w ich religi dziecko jest ojca ona nie wiedziala o tym ?

  • Zdzira
   7 marca, 19:01

   pluj dziwce w oczy to powie ze deszcz pada

  • Habibi
   7 marca, 19:15

   a taky ladny był opalony

  • Kony
   7 marca, 19:28

   Glupie Polki chca "poznawac" inna kulture a "zdobywanie wiedzy" zaczynaja od pojscia z ta "nowa kultura" do lozka! A potem, jak dostaja w zeby od tej "nowej kultury", to pelna panika i chowanie sie przed "nowa kultura" w Polsce! Te wariatki nigdy sie nie naucza rozumu, bo nie mysla glowa tylko inna czescia ciala! Pewnie ona pierwsza uciekla z dzieckiem, czyli dokonala porwania! Jak chciala zyc z inna kultura to niech teraz bedzie konsekwenta i poszerza swoja wiedze do grobowej deski! Tego typu sprawy - czyli calkowity brak odpowiedzialnosci tych glupich bab - zaczyna mi dzialac na nerwy .

  • Eric
   7 marca, 19:45

   Glupich nie sieją, glupi sie rodzą. Chciala ciapka ,to ma....

  • Polak
   7 marca, 20:59

   Kolejna biedna pokrzywdzona Polka przez ciapaka

  • J23
   7 marca, 23:29

   Pelna patologia, jak mozna czteromiesieczne dziecko zostawic samo i pojsc na zakupy??? Sama jest sobie winna glupia ci...a, no chyba ze to nastepny fake news wiec gratulacje londynek!!!

  • Kasia
   8 marca, 07:27

   Niektórym tutaj żal ściska ze Polki wolą facetów innych niż Polacy kiedy przebywają za granicą . Wystarczy poczytać komentarze pod tym artykułem i juz wiadomo dlaczego tak się dzieje.

  • True 7
   8 marca, 07:29

   Podzielam zdanie wszystkich wypowiedzi.Nie stety nieważne co się stało później i co partner zrobił.Winę za to ponosi także matka dziecka.Aż dziwi mnie fakt ,że w tej sytuacji, matce dziecka wszystko na sucho uchodzi.W końcu też była odpowiedzialna, za nieletniä córkę.Trzeba mieć świadomość i dojrzałość emocjonalną i psychiczną by móc tworzyć, odpowiedzialny szczery związek.Jeśli tego nie ma bo na przykład ,kierują nami w związku ,tylko emocje,żądze,lub status majątkowy,są tego właśnie rodzaju efekty.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.10.2019
  GBP 4.967 złEUR 4.284 złUSD 3.850 złCHF 3.897 zł

  Sport


  Reklama