Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP

Owsiak wraca do bycia prezesem Fundacji WOŚP
Owsiak wraca za stery orkiestry! (Fot. Facebook/Jurek Owsiak)
W opublikowanym na Facebooku filmie, kierując swoje słowa do tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Jerzy Owsiak zapowiedział, że 'wraca do roboty' i ponownie będzie prezesem Fundacji WOŚP. Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły - podkreślił.
Reklama

Na początku filmu zatytułowanego "Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza" Owsiak pokazał rozliczenie tragicznego zmarłego prezydenta Gdańska za 27. finał WOŚP, podkreślając, że udało mu się zebrać "ogromną kwotę". 

Jak tłumaczył, ostatnie wydarzenia w Gdańsku sprawiły, że "świat się zawalił". "Nawet w najbardziej fantastycznych scenariuszach nie przewidywaliśmy, że może do czegoś takiego dojść, w tak bardzo pokojowej imprezie, jaką jest finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy" - podkreślił Owsiak.

Zaznaczył jednocześnie, że jego rezygnacja z funkcji prezesa nie oznaczała, że przestał czuć się związany z fundacją, natomiast czuł się odpowiedzialny za to, co się stało.

"Przez kilka dni, Paweł, wydarzyły się rzeczy niezwykłe (...) Jedno serce zgasło, ale z drugiej strony miliony serc się otworzyły" - dodał Owsiak, odnosząc się do licznych wyrazów solidarności po śmierci Adamowicza.

"Powiem ci, Paweł, krótko: bierzemy się za robotę, wracam do roboty, biorę się jeszcze cztery razy mocniej, dziesięć razy mocniej (...) Tak, będę grał z Orkiestrą, tak, będę prezesem Fundacji, dlatego, ze zobaczyłem, co się dzieje tutaj obok" - zapowiedział.

Wyraził również nadzieję, że miliony Polaków "słuchając homilii, i słuchając także wystąpień duchownych weźmie sobie do serca, żeby stanowczo powiedzieć każdej nienawiści: nie".

Jerzy Owsiak złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału WOŚP.

Dzisiaj Owsiak uczestniczył w pogrzebie Adamowicza, który został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej. Urnę z prochami zmarłego złożono w świątyni w kaplicy św. Marcina. W pożegnaniu prezydenta Gdańska wzięły udział tysiące osób, w tym najważniejsze osoby w państwie.

W ostatnią niedzielę wieczorem Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W. Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

 

  Komentarze


  • Dobro
   19 stycznia, 19:54

   I za tę decyzję DZIĘKUJĘ Panie Jurku.

  • Janusz zurek
   19 stycznia, 19:58

   Btswo Jurek !
   Podjales wlasciwa decyzje . Orkiests bez Ciebie
   nie wygladalaby juz tak , jak dotychczas .
   Mialem cicha nadzieje , ze tak postapisz po tak
   wielu prosbach .

  • Em
   19 stycznia, 21:26

   Trudno się oderwać od koryta

  • Greg Greg
   19 stycznia, 22:20

   Szybko zmienil zdanie!!

  • Kriss
   19 stycznia, 22:41

   bardzo dobra wiadomosc

  • Anna
   20 stycznia, 08:06

   Super!!Dziekuje!!rozjebac pis!!

  • Piesczoszek
   20 stycznia, 09:43

   yes yes yes yes yes tak tak tak tak tak kocham good news i Pacia Chmiela Kocham Romka i Atomka Jurka Owsiaka i siebie tez kosiam bo pamietajcie jak nie kochajac siebie nie bedziesz kochal innych Bravo Jurek Moc jest z nami

  • Takasobie4/10
   20 stycznia, 10:43

   En wiesz to po sobie świnio?

  • Marcin
   20 stycznia, 13:53

   "Do konca swiata I jeden dzien dluzej....." Brawo Jurek

  • Nick
   20 stycznia, 15:43

   he szybko se Owsianka przeliczyła ile straci pracując jeden dzień w roku i szybko wraca na ciepłą posadkę a lud się cieszy....

  • Emigrator
   20 stycznia, 16:17

   Oj tak, niektorych boli, ze to nie oni sa kims znanym i lubianym. Sami nie potrafia dokonac niczego, np takie osoby jak Em lub Nick. Kochani, zalozenie fundacji w Polsce jest dziecinnie proste, wiec jak ktos mysli, ze to taka intratna fucha, to na co czeka. BBC nie podjedzie do was pod zmywak lub betoniarke i nie poprosi was, byscie udzielili wywiadu dla milionow o tym, jak zbawiacie swiat swoim narzekaniem. Zawsze mozecie zrobic to, co Jurek i zyc, zyc... Skromnie jak on, albo jak prezes Armii Zbawienia, ktorego zarobki sa wyzsze od calego majatku Owsiaka. Nie skomlec tylko do roboty ;)

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.10.2019
  GBP 4.900 złEUR 4.297 złUSD 3.896 złCHF 3.910 zł

  Sport


  Reklama