Menu

Pasażerowie bezlitośni. Ryanair najgorszą linią 6. rok z rzędu

Pasażerowie bezlitośni. Ryanair najgorszą linią 6. rok z rzędu
W badaniu Which? "tysiące respondentów" zadeklarowały, że nigdy więcej nie skorzystają z usług irlandzkiej linii. (Fot. Getty Images)
Irlandzkie linie lotnicze po raz kolejny zostały uznane przez pasażerów za najgorszego przewoźnika, który obsługuje rynek brytyjski na krótkich dystansach - wynika z najnowszego badania organizacji konsumenckiej Which?.
Reklama

W badaniu Which? "tysiące respondentów" zadeklarowały, że nigdy więcej nie polecą samolotami irlandzkiej linii, w związku z czym Ryanair znalazł się na ostatnim, 19. miejscu zestawienia. 

Lista zarzutów pod adresem przewoźnika jest długa. Pasażerowie wymieniają m.in. słabą jakość i wysokie ceny posiłków, niewygodne fotele oraz nieuprzejmą obsługę - informuje BBC.

Przewoźnikowi dostało się jednak przede wszystkim za cały szereg ukrytych opłat, które sprawiają, że  podróż wcale nie jest tak tania, jak mogłoby się wydawać. Chodzi głównie o wprowadzone niedawno dodatkowe opłaty za bagaż podręczny oraz wybór miejsca w samolocie.

Klienci Ryanair nie zapomnieli o zeszłorocznych strajkach... (Fot. Getty Images)

Klienci Ryanair nie zapomnieli też o zeszłorocznych strajkach oraz problemach, jakie przewoźnik stwarzał z odszkodowaniami za odwołane loty. 

Jednak niezależny konsultant lotniczy, Chris Tarry, uważa, że pomimo niskich ocen, klienci wciąż będą chętnie latać z irlandzkim przewoźnikiem.

"Ryanair nadal będzie wybierany przez ogromną liczbę ludzi. Oni otrzymują to, czego oczekują" - zaznacza w rozmowie z BBC. Tarry dodaje, że linia miała "ciężki rok", ale wciąż generuje "ogromne ilości gotówki".

Jak w rankingu wypadły inni przewoźnicy? Easyjet i British Airways uplasowały się odpowiednio na 11. i 15. miejscu. Easyjet prześcignął BA pod względem obsługi klienta, jakości do ceny oraz w zakresie żywności. Słabo wypadł natomiast Wizz Air. Węgierska linia zajęła 3. miejsce od końca.

Jeśli chodzi o krótkie trasy, zwyciężył mało znany przewoźnik Aurigny Air z wyspy Guernsey. Tuż za nim znalazły się linie Swiss oraz Jet2. 

 

  Komentarze


  • Nielatajcie to sie
   8 stycznia, 11:41

   Nielatajcie to sie poprawi do Rzeszowa kupcje do Krakowa brutish eres niesztwarzaja problemuw a bklety ta sama cena

  • Kolega
   8 stycznia, 12:04

   No wlasnie. A szefowie ryanair smieja sie z tego rankingu jak I tak wiekszosc ludzi nimi lata.
   I moga byc 100 razy na ostatnim miejscu jak kasa sie zgadza.

  • Palek
   8 stycznia, 12:17

   Wszyscy narzekają jaka ujowa linia a każdy kupuje bilety. Jak nie pasuje to nie latam

  • Jurij
   8 stycznia, 12:21

   Znając życie większość wypowiedzialo się tych, którzy nigdy nie korzystali z innej liczby. Ja osobiście nie narzekam z racji tej że chociażby za grosze można polecieć, a chyba o to chodzi w tanich liniach jeski się nie myle!!!! Nikt nikogo nie zmusza latać Ryanair.....nie pasuje won!!! Np . LOT wtedy nie za £19 a za £190!!!!! Pozdrawiam

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.10.2019
  GBP 4.946 złEUR 4.285 złUSD 3.864 złCHF 3.890 zł

  Sport


  Reklama